Call of War – vyslyšte volání

Začátek nového týdne nám zatím nepřinesl nic jiného, než jen sychravo, déšť a depresivní scenérie. Pro ty, kteří mají chuť si vstup do pracovní mašinérie aspoň trochu zpříjemnit, přináším „novinku“. Pokusím se vám zasmušilý pondělek vylepšit.

Poslední dobou nemám chuť na zdlouhavé stahovací a instalační procesy, které vám zabírají zbytečné hodiny navíc. Hledal jsem něco jednoduchého, znáte to. Sednete k počítači, zapnete hru a jednoduše hrajete, nic víc a nic míň. V duchu padlé hvězdy Divokých kmenů přináším obdobnou porci zábavy. A to v podobě Call of War!

Už jak příznačný název vysvětluje, nepůjde o sázení obilí ve Farming Simulátoru. Krása téhle hry, alespoň pro mě, spočívá v její jednoduchosti. Nemusíte nic zdlouhavě stahovat ani instalovat, zkrátka „naťukáte“ do svých vyhledávačů Call of War a následně vás dělí už jen dvě kliknutí na myši od herní radosti. K přístupu vám postačí pouhá registrace, buď e-mail nebo pomocí Facebooku. Velice jednoduché.

Celá hra se nese v duchu období druhé světové války. Jedná se o „klasickou“ verzi strategie s pár přídavky. Příjemné překvapení přichází hned na začátku, v podobě herních map. Těch je opravdu nemálo. Najít můžete jak historicky přesné, tak i ty, které se od své reálné verze vzdálily. Na výběr máte např. rok 1939 a přípravu na válku s přesnými hranicemi a stupněm ekonomiky dané země. Následně si můžete vybrat přímo váleční období, buď v Evropě nebo na celém světě atd. Určitě vás potěší, že nechybí možnost hrát za Československo. Pokud se ale rozhodnete obohatit Československé velení vaším umem, nebudete to mít vůbec jednoduché. Záhy zjistíte, že přesné historické základy budou velikou přítěží pro rozvoj vaší ekonomiky a vývoj armády.

Ovládání celé hry je velice intuitivní a neztratíte se. Smysl celé hry se točí jednoznačně ohledně porážky druhých. Samozřejmě se můžete spojit do různých aliancí, které budou válčit proti sobě, ale taky nemusíte. Můžete vyrazit na cestu vlka samotáře a pokusit si podmanit celý svět, sám.

K porážce okolních, ať už méně vyspělých států, budete potřebovat plynulý chod ekonomiky. To obnáší udržování a spravování území, kde se těží potřebné suroviny pro vaši válečnou mašinerii. Důležité bude také území, které vám naopak získává pracovní a vojenskou sílu. Nejdůležitějším bodem pro vás bude hlavní město. V něm se ukrývá klíč k porážce nebo k vítězství. Jestli padne, padne celé vaše impérium.

 

Call of War je jednoznačně jedna z nejlepších strategických her, které můžete online okusit. Záleží jen na tom, jak dobrý jste stratég a jaký dokážete být vůdce. Zvládnete dobýt celý svět?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *