Candle – NOVINKY – Co se dá vytvořit s vodovkami…

15. 02. 2017 Filip Starý
875 zhlédnutí

Nedávno se na Steamu objevila 2D novinka Candle, která rozhodně stojí za pozornost. Ať už kvůli kladným uživatelským recenzím nebo netradičnímu artovému zpracování. A když jsem se dozvěděl o podtitulu “A dynamic graphic adventure” – moje pozornost byla na 100%.

Candle na první pohled rozhodně nevybočuje z dlouhatánské řady plošinovek, jenž se na herní scéně objevily za poslední dva roky. Markantní rozdíly lze spatřit až když se zaměříme na detaily, které dělají ze hry žánrový unikát.

Pojďme se nejdříve podívat na vizuální stránku hry. Měli jste noční můry z kreslení vodovkami na prvním stupni základní školy? Španělé z Teku Studios tomu dali trochu jiný level. Celá hra je totiž ručně kreslena vodovkami. Zní to jako šílenost, ale je to tak. A nutno uznat, že si na tom dali opravdu záležet. I bez jákekoliv indície lze poznat, že hra pochází ze Španělska a duch jeho umělců ze hry přímo tryská. Hlavní hrdina, šaman, v mnohém připomínající osekaného Aku Aku z Crashe Bandicoota, má za úkol samozřejmě čelit nebezpečí ve formě pastí, nepřátel prahnoucích po jeho smrti a k tomu řešit hromadu logických úloh v prostředí hraničícím s uměleckým dílem.

Již na záčátku jsem apeloval na detaily, které hru odlišují. Hlavní hrdina je sice tradičně němí a jeho cestu komentuje vypravěč, ale i přesto zde najdeme důležité odlišnosti. Na myš zapomeňte. Hlavního hrdinu budete moci ovládat pouze klávesnicí, což zajišťuje neustálé spojení s hrou. Jednotlivé scény jsou promyšlené do toho nejmenšího detailu. Každý kamínek hraje roli při řešení úloh, každy nepřítel reaguje jinak a každé místo reaguje jinak na vaše chování. Můžete se těšit na objevování spousty skrytých cestiček v kombinaci s akčnějšími prvky hry.

Candle je tradiční adventurou od hlavy až k patě. Španělští vývojáři nám tak po čase ukázali, jak má  propracovaná adventura vypadat a zanechali za sebou kus poctivé práce.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0