Capcom – Nejlepší vydavatel minulého roku!

Podle nedávno zveřejněného žebříčku herních vydavatelů od Metacritic, se Capcom stal nejlepším vydavatelem roku 2023. Metacritic hodnotí vydavatele na základě hodnocení kritiků, počtu produktů s dobrými a špatnými recenzemi a dalších faktorů. Capcom získal 325,7 bodů a stoupl o pět míst oproti minulému roku. Vydané hry, jako Resident Evil 4, Street Fighter 6 a Ghost Trick: Phantom Detective, byly velmi dobře hodnoceny.

Další významní vydavatelé, kteří si vedli dobře, byli Raw Fury, Chorus Worldwide, DANGEN Entertainment, Annapurna Interactive, Nintendo, Aksys Games, Bethesda Softworks, SEGA a Thunderful. Naopak Sony, která byla loňským vítězem, klesla na 13. místo. Microsoft se vrátil do žebříčku na 15. místo s dobře hodnocenými hrami, jako Age of Empires II: Definitive Edition.

Vydavatelé, kteří se letos dostali do žebříčku, ale nebyli mezi vítězi minulého roku, jsou Gearbox, Koei Tecmo, Take-Two a Serenity Forge.

Zajímavým faktem je, že společnost Microids byla jediným vydavatelem s více než pěti hodnocenými hrami, které nedosáhly pozitivního hodnocení. Jejich nejlépe hodnoceným titulem byla hra Agatha Christie – Murder on the Orient Express.

Humble Games zaznamenal největší propad, když se propadl o 28 pozic na 3. místo. Pouze 30 % jejich hodnocených titulů obdrželo pozitivní hodnocení.

Letošní žebříček herních vydavatelů přinesl mnoho změn a překvapení. Capcom se stal nejlepším vydavatelem roku 2023, zatímco Sony, loňský vítěz, vypadl z první desítky. Nezávislí vydavatelé si vedli velmi dobře a několik vydavatelů se vrátilo do žebříčku. Celkově lze konstatovat, že rok 2023 byl pro herní průmysl plný kvalitních her a úspěšných vydavatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *