Card Thief – MOBILNÍ HRY – Karetní zlodějská tahovka

Chytlavá mobilní tahovka, ve které se vžijete do role zloděje. Jedná se o karetní hru. Card Thief je hra, založená především na strategickém myšlení. Hra je dostupná na Google Play zdarma a na iOS, stojí 55kč.

Hra je určena pro chytré telefony a tablety, ale vzhledem k velikosti karet a jejich počtu na obrazovce, si nedovedu představit, že bych hru hrála na mobilu. Na Google Play mě hra zaujala hlavně díky své grafice. Animované karty jsou hodně zajímavě zpracované a vytknout se jim dá jenom jejich tmavost.

Cílem hry je ukrást co nejvíc zlata v každém levelu (pevnosti), včetně truhly s pokladem. Truhla se objeví jednou v každém kole, další zlaťáky se dají získat okrádáním stráží a sbíráním měchů. Ve hře se posunujete jednotlivými tahy. Přesunujete se po kartách a vytváříte cestičky. Na konci každého kola se doplní karty, které jste přešli. Průchod pevností reprezentuje balíček karet, v levém horním rohu se zobrazuje číslo, ukazující počet karet do objevení poklopu – cesty na svobodu. Hráči si musí pečlivě rozmyslet svůj pohyb. Zloděj má na svojí kartě počet Stealth pointů, tedy bodů, zbývajících do odhalení. Každý tah si vyžádá nějaké ty body a proto je třeba s nimi dobře hospodařit.

Hráčův postup hrou mohou znepříjemnit pochodně, osvětlující katry v okolí. Pochodně se dají zhasnout, ale to přitahuje pozornost stráží. V jednom tahu může hráč projít všechny karty na obrazovce a získat víc zlaťáků. Každý krok s sebou však nese rizika. Pokud zlodějíčkovi dojdou body, skončí za mřížemi. Pokud je zloděj chycen, ztrácí odměnu, kterou v daném kole nasbíral a musí kolo opakovat. Žádné jiné postihy hráče nečekají.

Na konci každé úrovně si hráč musí otevřít truhlu s odměnou. Otevření truhly ve verzi zdarma trvá nejdřív pár minut, ale čas na otevření se postupně zvyšuje. V zaplacené verzi je otevírání truhel bez čekání. Proto se vyplatí si hru koupit. Nemluvě o tom, že vývojář této hry si peníze za odvedenou práci zaslouží. Jediné co mě trochu mrzí, jsou stále dokola se opakující karty, které se brzo okoukají. Myslím si, že ve hře mohlo být víc variant nepřátel, různé druhy truhel… Jinak ale není co Card Thiefovi vytknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *