CD Projekt potvrdil práci na dalším Zaklínači – TÉMA

Videoherní Zaklínač sklízí chválu od svých začátků, nejvíc cen a nadšených fanoušků sklidilo třetí pokračování Geraltova příběhu. CD Projekt si dal na chvíli pauzičku se světem Zaklínače a přesunuli se daleko do budoucnosti. Jak se jim to povedlo nechám na vás. Tak jako tak se totiž CD Projekt vrací ke svým kořenům, tvůrci konečně oficiálně potvrdili, že pracují na další hře. Co o ní víme?

To, že se chystá nová zaklínačská hra není úplně velkým překvapením. Zvěsti, drby a povídačky se šíří už pěkně dlouho a CD Projekt je nikdy úplně nezavrhoval, ale až teď je to oficiální. Takže, co zatím víme jistě?

Vývojáři pracují na nové hře s otevřeným světem. Velkou změnou je, výměna herního enginu. Novinka nepoběží na REDenginu, který je CD Projektu vlastní, ale pořád má nějaké mouchy. Místo toho poběží na zbrusu novém Ureal Engine 5. Právě proto CD Projekt spolupracuje s Epic Games. Nová hra by tak neměla být exkluzivní pro jednu platformu, ale jak je zvykem vyjde na co nejvíc platforem a obchodů.

Vývojáři po vydání posledního DLC pro Zaklínače 3 několikrát uvedli, že příběh Geralta je ukončen. Můžeme tak celkem jistě tvrdit, že se posuneme k jiné postavě. Jestli to bude Ciri, Yennefer, Meve, Lambert, Eskel, Vesemir nebo některá z méně propagovaných knižních postav se dozvíme až někdy v průběhu vývoje. Nicméně z jediné věty ‚A new saga begins‘ se dá usuzovat, že další zaklínačská hra bude mít víc pokračování.

CD Projekt také uvedl, že nebudou zveřejnovat žádné fotky, videa nebo záběry z dema, dokud se hra nebude blížit k datu vydání. Datum vydání nové hry se asi jenom tak nedozvíme. Práce jsou na samém začátku a dost těžko by se jenom odhadoval rok vydání. CD Projekt nabral se svými plány menší zpoždění, při opravování Cyberpunku a obecně přivádění hry k životu. Navíc se ještě pracuje na DLC k Cyberpunku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *