CD Projekt RED – Aktuální stav vývoje nových projektů

CD Projekt RED zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2024, potvrzující svou silnou pozici na herním trhu. Společnost dosáhla příjmů ve výši 227 milionů zlotých (přibližně 1,3 miliardy korun), přičemž velkou měrou k tomu přispělo rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077. Čistý zisk činil 100 milionů zlotých, což představuje 44% nárůst oproti předchozímu roku.

Finanční ředitel Piotr Nielubowicz zároveň poskytl přehled o aktuálním stavu vývojových týmů. Vývoj Cyberpunku 2077 byl oficiálně ukončen; zatímco na konci února na něm pracovalo 17 vývojářů, nyní již není tento projekt aktivní.

Největší tým společnosti, čítající 407 vývojářů, se nyní soustředí na projekt Polaris, což je první díl nové trilogie ze světa Zaklínače. Tento projekt by měl vstoupit do plné produkce ve druhé polovině letošního roku. Druhým největším projektem je Orion, pokračování Cyberpunku, na kterém pracuje 56 vývojářů. Projekt Sirius, spin-off od studia Molasses Flood, má tým 39 lidí a prošel několika zásadními změnami a možná i restartem.

Další projekty zahrnují Hadar s 20 vývojáři a různé jiné projekty, na kterých pracuje 13 lidí. Počet vývojářů na projektu Orion se bude postupně zvyšovat, protože se projekt nachází ve velmi rané fázi vývoje, kdy není velký tým efektivní.

Projekt Sirius má za cíl přilákat nové hráče do světa Zaklínače. Vývoj tohoto projektu však narazil na obtíže a studio The Molasses Flood muselo projekt restartovat. Hadar zůstává tajemným novým projektem a remake prvního Zaklínače připravuje polské studio Fool’s Theory.

CD Projekt RED plánuje častější vydávání her díky přechodu na Unreal Engine 5 a rozšíření vývojových týmů. Společnost chce pokračovat v práci na více projektech současně, což se osvědčilo během vývoje Phantom Liberty. Generální ředitel Michał Nowakowski však neupřesnil konkrétní časový rámec pro vydávání jednotlivých projektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *