CD Projekt Red – Pokračování Zaklínače brzy v plném vývoji!

Společnost CD Projekt, jenž stojí za populárními sériemi Zaklínač a Cyberpunk 2077, plánuje rozjet plný vývoj své další hry ze světa Kontinentu s projektovým názvem Polaris. Nový společný generální ředitel společnosti Adam Badowski uvedl, že do poloviny letošního roku chce na projektu zaměstnat přibližně 400 lidí. „Polaris“ má být novou trilogií rozšiřující svět Zaklínače, kterého se od jeho prvního vydání v roce 2007 prodalo přes 75 milionů kopií. Datum vydání první hry z projektu zatím nebylo oznámeno, analytici však očekávají, že bude k dispozici v roce 2026 nebo 2027.

Dle spekulací by se hlavní postavou měla stát Ciri, tak snad potkáme Geralta alespoň na Stezce!

Společnost CD Projekt se v poslední době zaměřuje na transformaci svého studia po problematickém vydání hry „Cyberpunk 2077“ v roce 2020. Společnost má v plánu několik nových her, včetně pokračování hry „Cyberpunk 2077“ s kódovým označením „Orion“. Badowski prozradil, že na projektu „Orion“ bude do konce letošního roku pracovat přibližně 80 lidí. CD Projekt také zkoumá možnost zahrnout do svých her prvky pro více hráčů, ačkoli o podrobnostech se nehovořilo. Společnost očekává, že bude pokračovat v rozšiřování svého severoamerického studia, zatímco nábor zaměstnanců v polských studiích udrží na relativně nízké úrovni.

Idris Elba v dlc Phantom Liberty, jenž získalo nominace na The Game Awards 2023

Společnost CD Projekt také vytvořila tým, který má prozkoumat potenciální využití umělé inteligence při výrobě her. Badowski zdůraznil, že umělá inteligence sice může zlepšit některé procesy, ale nenahradí lidi ve vývojovém procesu. Společnost se poučila z problémů s uvedením hry „Cyberpunk 2077“ a nyní věří, že se podobným problémům v budoucnu vyhne. Vývojářské studio CD Projekt RED plánuje také remake první hry „Zaklínač“ a vývoj spin-off titulů.

Budoucnost projektů CD Project Red

Kromě těchto projektů společnost CD Projekt RED přešla ze své interní technologie REDEngine na Unreal Engine 5. Tato změna může zlepšit proces vývoje jejich nadcházejících her. Společnost je odhodlána dodávat vysoce kvalitní hry a zajistit hladší průběh jejich vydávání i v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *