CD Projekt Red – Trh mobilních her vedle svých hitů!

Po nedávných zprávách o plném zaměření CD Projekt Red na vývoj Zaklínače 4 přichází další zajímavý obrat. Polské herní studio totiž projevuje zájem o mobilní hry, jak naznačuje nedávná zpráva o hospodaření, která zaznamenala 39% nárůst celoročního zisku v roce 2023. Tento úspěch se dá přičíst zejména prodejům hry Cyberpunk 2077 a rozšíření Phantom Liberty.

I přes minulou nekonzistentní aktivitu na poli mobilních her společnost potvrzuje svůj zájem o tento trh. CD Projekt Red již v minulosti experimentoval s mobilními hrami, jako je Witcher: Monster Slayer a mobilním portem hry Gwent.

Generální ředitel Adam Kiciński uvedl, že společnost stále zkoumá možnosti mobilního hraní a otevřeně jedná o licencování svých herních IP třetím stranám. Nicméně konkrétní plány nebyly dosud oznámeny.

S vlastnictvím cenných herních licencí na série Zaklínač a Cyberpunk by licencování těchto IP mobilním vývojářům mohlo posílit jejich význam. Ačkoliv hlavní tituly jako Zaklínač 4 a pokračování Cyberpunku 2077 jsou v procesu vývoje až na několik let dopředu, společnost zatím neprojevila zájem o vývoj mobilních spin-offů.

Nedávné rozhodnutí ukončit podporu hry Gwent, která bývala úspěšným mobilním titulem, naznačuje pokles v jejím příjmu. Nicméně CD Projekt Red plánuje rozšířit IP Zaklínače a Cyberpunku do dalších médií, jako jsou deskové hry a animované seriály.

Tento krok naznačuje snahu společnosti o diverzifikaci a maximalizaci využití svých oblíbených herních světů. Zatímco mobilní hry představují potenciálně lukrativní trh, je třeba s nimi zacházet opatrně, jak ukazuje nedávné zavření podpory pro Gwent. Přesto se zdá, že CD Projekt Red chce nadále zkoumat možnosti, které mobilní trh nabízí, a pravděpodobně budeme v blízké budoucnosti vidět další pokusy o rozšíření jejich přítomnosti v tomto segmentu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *