Cefore – NOVINKY – Bezpečnost především!

Cefore je absolutně roztomilá hra plná různých puzzlů, založená na zákonech fyziky. Nejde o nějaký nudný simulátor ze školních lavic, ale o co nejkreativnější zbourání daného objektu. Vývojáři ze studia Pixelz Games nabízí hráčům možnost uklidnit se před maturitou a jinými zkouškami a u toho odpálit nějaké ty domečky.

Datum vydání: 6. dubna 2018

Vývojář: Pixelz Games

Platformy: Microsoft Windows

Ve hře se ujmete role meziplanetárního demoličního experta jménem Baro a budete mu pomáhat ničit domy po celé galaxii. Budovy nevyhazujete do vzduchu jenom tak, i když i to by podle mě byl dostatečný důvod hrát Cefore, ale děláte to kvůli sběru modrých datových kostek.

Tutoriál na začátku hry vysvětlí hráčům, co a jak. Už na začátku jsem zmínila, že jde o sbírání modrých kostek, ty ale může Baro sebrat jenom pokud jsou v dosahu majáku, a tak jako jednu z prvních věci, budete chtít postavit právě ten. Potom přijde na řadu demolice.

Jenom v pár prvních levelech budete mít kostky před sebou, ve všech ostatních se k nim musíte probourat. K dispozici máte různé výbušniny, například C4, a kam nálože rozmístíte je jenom na vás. Baro má na zádech jetpack a díky tomu můžete připevnit nálože i na stěny budov a střechu. Jediná věc, kterou si musíte hlídat a do jisté míry vás v kampani omezuje je rozpočet. V sandboxu si můžete dělat co chcete.

Baro vypadá jako opravdu milý chlapík. Můžete mu za vydělané peníze koupit nějaké ty nové nástroje. Od C4 se tak dostanete k větším bombám a budete si moct pomáhat různými úchytkami a využívat horkovzdušné balóny. Mě osobně se víc, než výběr nových nástrojů líbí customizace Bara. Není nic lepšího než Baro s královskou korunkou na hlavě, pobíhající po mapě, odpalující všechny stavby v dohledu.

Cefore je poměrně malá, jednoduchá hra. I přesto mi přišla jako jedna z nejzábavnějších her, kterou jsem za poslední dobu vyzkoušela. Všechny nástroje ve hře fungují tak, jak mají. Roztomilá grafika si na nic nehraje. A vývojáři se pořád snaží hru někam posunout. Jediná věc, která mě opravdu štve, je Barova křehkost. Jakmile na něj nějaká kostička spadne, je po něm a já nejsem úplně nejopatrnější při demolicích. Cefore nemůže než doporučit, na Steamu se jeho cena točí kolem 10€.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *