Červen ve znamení nových grafických karet GTX 1180? – HARDWARE

Každý den vstřebáváme plno informací o tom, jak se miliony hráčů ubírají od osobních počítačů ke klasickým herním konzolím. Je to levnější, snazší na údržbu a pro mnohé i mnohem komfrotnější, i přesto je v tom však množství kompromisů, které chtě nechtě musejí konzolisti přetrpět. Za všechny hlavně audiovizuální stránka hry, která na počítači bude vždy vypadat o něco lépe, než na PlayStationu či Xboxu. Hlavní prim hrají v počítačích grafické karty. Ty někdy stojí i více, než celá samotná herní konzole, ale i přesto je zákazníci kupují, neboť se jedná o příslib do budoucnosti. Americká společnost Nvidia vloni zaujala svými grafikami řady GTX 10xx, tedy vlajkovou lodí GTX 1080, odlehčenou, za to ale stále kvalitní GTX 1070 a pak také dvojicí levných karet pro začátečnické hrání GTX 1060 a 1050. Letos jde však do boje znovu.

Léto je pro hráče vždy plné radosti a splněných snů. Není škola, to znamená celý den je možný strávit hraním. To je skvělé a k tomu je na obzoru herní hyperkonference E3, kde se vždy plně představí nové očekávané kousky, které ideálně již v příštím kvartálu půjdou na odbyt. K tomu je ale třeba mít doma správné železo, aby na něm hry ještě přímo horké z E3 šlapaly na vykreslených detailech a nejvyšším možném rozlišení.

K tomu by mohla dopomoct nová várka grafických karet od Nvidie. Ta ještě nebyla oficiálně představena (spekuluje se, že k tomuto kroku dojde až na veletrhu Computex od 5. do 9. června), ale mělo by k tomu dojít v průběhu června. Jak již z textu vyplývá, těšit se můžeme hlavně na vlajkový model GTX 1180, která bude silnější než současná grafická karta GTX 1080 Ti, dále pak klasické prvky této řady GTX 1170, GTX 1160 a GTX 1150. Informace ohledně cen nebo dostupnosti na našem území zatím nejsou známé, ale snad na sebe nenechají dlouho čekat po otevření bran veletrhu Computex.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *