CES 2024 – Asus představí kompaktní herní počítač ROG!

Společnost Asus oznámila, že uvede na trh první ROG NUC, kompaktní herní počítač prodávaný pod značkou Republic of Gamers. Oficiální představení počítače se uskuteční během akce CES 2024. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o procesoru, grafice, paměti, úložišti ani dalších klíčových vlastnostech počítače ROG NUC, ale vzhledem k označení NUC se očekává, že bude vybaven procesorem Intel.

Z upoutávkového videa, které společnost Asus zveřejnila, je patrné, že ROG NUC bude mít osvětlení RGB a sadu portů, včetně nejméně jednoho portu Thunderbolt, jednoho portu HDMI, dvou portů USB typu A, 3,5mm audio konektoru a podle všeho portu RJ45 Ethernet. Další podrobnosti o fyzickém provedení, výběru portů, specifikacích a možnostech rozšíření budou odhaleny.

Ačkoli Asus označuje ROG NUC jako první svého druhu, společnost Intel již dříve vydala modely NUC určené pro hraní her, například NUC „Skull Canyon“ v roce 2016 a model Hades Canyon s čipy Intel Core a grafikou AMD Radeon RX Vega M. Vzhledem k tomu, že společnost Intel již systémy NUC nevyrábí, zůstává nejisté, zda bude Asus pokračovat ve využívání stávajících form factorů, nebo představí nové designy.

V červenci loňského roku bylo oznámeno, že společnost Asus převezme vývoj Intel NUC. Společnost Asus se nyní stará o prodej dříve vydaných modelů NUC, zákaznickou podporu, záruky a aktivně pracuje na vývoji nových počítačů NUC, včetně modelu ROG NUC. Ultrakompaktní počítač ASUS ROG bude představen na technologickém veletrhu CES 2024, přičemž krátká upoutávka zdůrazňuje jeho malé rozměry a vysoký výkon.

Spekuluje se, že ASUS ROG NUC by mohl být duchovním nástupcem počítače Intel NUC 12 Enthusiast, který byl zaměřen na hráče a disponoval výkonným procesorem a grafickou kartou Intel Arc A770M. Společnost ASUS však dosud nevydala žádné zařízení s kartou Intel Arc, což naznačuje, že ROG NUC může být vybaven herním grafickým procesorem od společnosti Nvidia nebo AMD. Podrobné specifikace, ceny a dostupnost modelu ROG NUC zatím nebyly zveřejněny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *