Česká Asociace Esportu – NOVINKY – Zvedne se Český esport na vyšší úroveň?

Konec září je z části ve znamení esportu, proč? Byla totiž založena historický první Česká Asociace Esportu a její název mluví za vše.

Hlavním cílem je sjednocení českého esportu do mnohem učesanější podoby, než tomu bylo doposud. A co si budeme nalhávat, rozhodně to je potřeba. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi jsme zase o krůček pozadu a vůči Asii opravdu hodně pozadu. Esport je v Česku stále vnímán jako něco nepochopitelného nedůvěryhodného. Boření těchto předsudků tak bude jedním z hlavních cílů České Asociace Esportu a rozhodně to nebude jednoduché. Skvělý krok kupředu dokázala udělat například televize Prima, která se pustila do vysílání esportu a to je přesně ten správný směr kudy se má vývoj esportu ubírat.

„Jsme velice rádi, že jsme dospěli do situace, kdy můžeme říct, že se esport dostává do širokého povědomí. Tímto velkým krokem bychom rádi podpořili nejenom aktivity postavené kolem MČR, ale rádi bychom dali šanci a možnosti i ostatním organizátorům. Toto je správná doba, která přináší skvělé možnosti hlavně pro fanoušky,“ říká Lukáš Pleskot, předseda České Asociace Esportu.

V České republice se nachází bez pochyby sta-tisíce hráčů různého věku a nově vzniklá asociace jim má dát možnost vytvoření silné komunity, která je základem esportu. Hráči se tak mohou do asociace registrovat a být součástí změn, ke kterým bude na české scéně v následujících letech docházet.

Česká republika doposud nebyla zrovna nejideálnějším místem pro profesionální hráče a většina z nich “utíkala” do zahraničí hned, jak to bylo možné, ale to by se právě teď mohlo změnit. Čím větší bude povědomí o profesionálním hraní počítačových her, tím větší budou možnosti pro jednotlivé hráče. Více tuzemských turnajů, lepší výhry a silná esportová základna.

Více informací o České Asociaci Esportu naleznete na jejich webových stránkách www.esport.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.