Česká hra roku – ZAJÍMAVOSTI – Již 10. ročník

V pátek 25.9. se uskutečnil již desátý ročník udílení cen Česká hra roku. Galavečer se konal v divadle Image a předávalo se celkem šest cen v různých kategoriích. Česká hra roku kontinuálně ukazuje, že rozhodně nestojíme pozadu a Česko patří dlouhodobě k zemím, které produkují světové hry. Od roku 2017 se obrat českého herního průmyslu zdvojnásobil a v loňském roce hry utržily přes 4,5 mld. korun. V letošním roce se očekává překonání 5 mld. korun. Kingdom Come sice hraje v tomto zvednutí nezanedbatelnou roli, ale jak si ukážeme, kreativních a zajímavých her se u nás objevuje každý rok mnoho. 

Českou hrou roku 2019 se stala hra Pilgrims od Amanita Design. Ručně kreslená, pohádková a zábavná 2D adventura nemůže snad zklamat nikoho. Hráč řeší problémy v pohádkovém světě, předměty jsou nahrazeny kartami a není jí co vytknout. Amanita Design je českou artovou zárukou kvality, která je známá i ve světě, viz Samorost nebo Chuchel. 

V kategorii Audiovizuálního zpracování vyhrála hra Feudal Alloy od Attu Games. Ve hře ovládá ryba robota a z vizuální stránky to muselo být velmi těžké rozhodování. České hry ve 2D adventurách excelují. 

Cena za Herní design šla titulu Monolisk. Jedná se o dungeon hru od Trickster Arts a hráči mohou levely vytvářet sami. 

V kategorii Technologické řešení vyhrál titul Ylands od Bohemia Interactive. Ylands vyhrál taktéž v kategorii Free-to-play. Jedná se o sandbox titul v prostředí ostrova. 

Novou kategorií je Studentská hra a ocenění převzal tým s projektem Outside the Fox. 

V rámci České hry roku se taktéž uděluje ocenění Síň slávy, kam byl letos zapsán Andrej Anastasov, kterého asi není nutné představovat, protože snad každý měl někdy v ruce Score nebo pamatuje Excalibur.

Záznam celého galavečera je taktéž dostupný na Youtube, kde si můžete najít ty nejzajímavější momenty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *