Český videoherní průmysl – Nová spolupráce s CESA otevírá nové příležitosti

Český videoherní průmysl prokazuje svoji sílu a otevírá nové možnosti spolupráce s Japonskem. Asociace českých herních vývojářů (GDA) nedávno podepsala důležitý dokument o spolupráci s prestižní japonskou organizací Computer Entertainment Supplier’s Association (CESA). Slavnostní podpis se uskutečnil dne 13. 6. letošního roku v prostorách Českého velvyslanectví v Tokiu a nechyběl na něm ani vicepremiér Ivan Bartoš.

Cílem této významné dohody je upevnit vazby mezi českými a japonskými herními vývojáři a podpořit vzájemnou výměnu informací, znalostí, zkušeností a navázání nových kontaktů, jak zdůrazňuje GDA.

Japonsko je dlouhodobě známé jako špička ve světovém herním průmyslu. Pavel Barák, zástupce GDA, má ambici přivést do České republiky nové herní firmy, vydavatele nebo investory. Zároveň plánuje příští rok vyvézt české společnosti na prestižní herní veletrh Tokyo Game Show. Japonským kolegům nezůstal dlužen a pozval je na konferenci Game Developers Session, která se koná v prosinci v Praze. „Naší snahou je přilákat firmy, které uvažují o expanzi do středoevropského regionu, a také investory nebo vydavatele, kteří projevují zájem o české herní tituly a jsou ochotni investovat do jejich vývoje a distribuce,“ uvedl Barák.

twitter

V Japonsku, kde se videohry prakticky zrodily, má herní trh obrovskou hodnotu dosahující 2,1 trilionu jenů. Ačkoli toto číslo nemůžeme přímo dosáhnout, český videoherní průmysl nezůstává pozadu a dosahuje obratu ve výši 7,5 miliardy korun. Z toho také vyplývá důležitost rozvíjení spolupráce s tak významným hráčem na globální herní scéně.

S cílem posílit vazby s Japonskem vyrazil do země vycházejícího slunce i vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Své zážitky z cesty sdílel na svém twitterovém účtu, kde uvedl, že kromě něj doprovázeli českou delegaci také Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů, a Zdeněk Ledvina, vedoucí katedry e-sportu na Univerzitě Karlově.

Tato spolupráce může přinést nové impulzy pro český herní průmysl a otevřít dveře k novým příležitostem na mezinárodní scéně. Důležité je však udržet tuto iniciativu a aktivně rozvíjet vztahy s partnerskými japonskými společnostmi. Doufejme, že tato spolupráce bude prospěšná pro obě země a přispěje k dalšímu růstu a inovacím v herním průmyslu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *