Chains of Fury – NOVINKY – Další retro FPS

28. 10. 2019 Filip Starý
596 zhlédnutí

Nintendo Switch rozhodně nespí. Polské studio Gaming Factory S.A. právě oznámilo novou FPS střílečku s názvem Chains of Fury. Vyjít by měla jak na zmiňované Nintendo, tak na PC.

Chains of Fury zaujme hned na první pohled, a to svou komiksovou grafikou, která vypadá skvěle. Barevná škála připomíná old school FPS střílečky a dle slov tvůrců jim vzdává hold. Zatím to vypadá, že se vývojáři snaží kombinovat 2D a 3D prostor a uvidíme, kam to půjde dál. Atmosféricky se dá hra přirovnat například k Sin City. Grafické zpracování je sice příjemné, ale na hlavním místě bude gameplay.

Hra by měla vyjít v singleplayerové i multiplayerové (split screen) verzi. Otázkou ale zůstává do jaké míry se Chains of Fury inspirují devadesátkovými střílečkami a kolik moderních prvků do hry vloží. Moderním prvkem by měl být i systém poskytující možnost destrukci okolního prostředí. A to v hodně velké míře. Dle vývojářů bude možné zničit až 80% každého levelu. To se dá využít jednak k zábavě, tak k taktickému naběhnutí nepřátelům, apod. Jedním z nejzásadnějších prvků hry je ale krev. S tou se setkáte všude. Jedná se prostě o klasickou, brutální devadesátkovou střílečku. Vedlejšími prvky pak jsou arzenál šílených zbraní, metalový soundtrack, dohromady celkem šest různých herních světů a spousta referencí ke klasickým střílečkám.

Z dostupných videoukázek je jasné, že vývoj hry je stále v začátku, ale směr má studio nastavený pevně a vypadá to slibně. Termín vydání je zatím v nedohlednu a předběžně by se mělo jednat o konec roku 2020. Pokud chce studio soupeřit s “retro” FPS střílečkami na PC, bude to mít rozhodně těžké, v poslední době jich totiž vychází spousta, ale co se týče Nintendo Switch, tak tam mají mnohem větší šanci. 

Můžeme tak doufat, že se vše podaří a Chains of Fury budou příjemnou jednohubkou na pár večerů.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0