Chernobylite – NOVINKY – Jak to vypadá?

18. 11. 2019 Filip Starý
1 277 zhlédnutí

Pravděpodobně se zde najde jen velmi málo čtenářů, kteří by neslyšeli o seriálu Černobyl z letošního roku. Toto historické drama vytvořilo pop-kulturní vlnu srovnatelnou s hollywoodskými filmy největšího rozpočtu. Mnoho z nás si bezesporu ihned vzpomnělo na legendární sérii S.T.A.L.K.E.R. a její nejasnou budoucnost. Původní vývojářský tým S.T.A.L.K.E.R. 2 byl rozpuštěn a následně byl zase po sedmi letech vývoj obnoven. Dřív než v roce 2021 se ale pokračování nedočkáme.

Polské studio The Farm 51 neváhalo a popularity seriálu ihned využilo a nedávno vydalo hru Chernobylite – zatím jenom do předběžného přístupu. Samozřejmě se nejedná jenom o reakci na seriál, Chernobylite byl ve vývoji již roky a vývojáři pečlivě mapovali terén v okolí elektrárny a po grafické stránce tak hra obstála na jedničku. Z úvodu článku je již trochu jasné, jakým směrem se Chernobylite ubírá, ale pojďme si to shrnout. 

Chernobylite je survival horror a akční FPS hrou zasazující hráče do perfektně vymodelovaného prostředí jaderné elektrárny v Černobylu. Události se odehrávají třicet let po nešťastné havárii a hráč se v roli Igora vydává hledat ztracenou manželku. Ve hře se objevuje ještě jeden velmi důležitý prvek – Chernobylit. Jedná se tajemný kámen, který vznikl následkem havárie a přisuzují se mu mysteriozní schopnosti, jako například cestování do jiných dimenzí. Samotný příběh to odklání od reálných základů a hra jde jiným směrem, to je možná tím největším problémem. 

U Chernobylite se setkáváme se zajímavou situací. Hra je totiž technicky na velké úrovni – průzkum prostředí, crafting, grafika, zvuk – vše je perfektní až na samotný příběh a celkově i AI. Často se vám totiž stane, že narazíte na nesmyslné chování NPC, nedomyšlený příběh a místy až moc psycho scény, které jsou už tak trochu za hranou. Nicméně hra jako taková má našlápnuto perfektně a uvidíme zdali tu brzy nebudeme mít konkurenta S.T.A.L.K.E.R.u, přeci jenom to vývojáři z The Farm 51 nemají daleko do CD Projekt RED, kde by se mohli inspirovat pořádným příběhem.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0