Cherry MX Board 6.0

Cherry MX Board 6.0

Výrobce široce používaných mechanických tlačítek Cherry MX představil v loňském roce novou klávesnici Cherry MX Board 6.0, která disponuje technologií RealKey pro rychlejší a bezobtížné psaní, kvalitním hliníkovým tělem a příjemným podsvícením.

Celkem vzhledově dosti pěkná klávesnice byla v minulém roce jako vůbec první klávesnicí, která využívá a spolupracuje s technologií RealKey. Jedná se o technologii zrychlující detekci stisknuté klávesy, což jasně urychlí reakci klávesnice. Sám výrobce deklaruje i fakt, že pokud uživatel stiskne deset kláves najednou, všechny klávesnice zaznamená bez jakéhokoliv problému. Velkým příspěvkem v podobě celkového pohotového fungování klávesnice přispívá i fakt, že zařízení využívá připojení rozhraní USB 3.0. Klávesnice není v rozměrech nikterak ojedinělá. Mluvíme o hodnotách 454 x 147 x 28,4 mm. Hmotnost klávesnice dosahuje trošku vyšších hodnot a to 1350 gramů bez podložky (navíc 257 gramů). Zkrátka můžeme o hmotnosti dané klávesnice říct, že této váhy by dosahovaly klidně i dvě jiné. Společnost Cherry se také chlubí tím, že klávesnice disponuje velmi kvalitním a pevným tělem z hliníkového materiálu. Ke zpracování konstrukce klávesnice ještě byla potřeba plastu, který je obsažen ve spodní části, kde najdeme také malé gumové nožičky, které zabraňují nechtěnému pohybu klávesnice po stole. V podstatě je tedy celá vrchní část tvořena hliníkem a pokud vyzkoušíte její tvrdost například tím, že se jí pokusíte ohnout a nebo zkroutit, poznáte, že na pevnost zde byl dán opravdu velký důraz. Samotné zpracování je tedy opravdu velmi kvalitní, čemuž ještě také dost nahrává fakt, že podložku ke klávesnici „přiděláte“ pomocí dvou magnetů umístěných na bocích klávesnice. V případě zvýšení nožiček u klávesnice podložka víceméně kopíruje sklon klávesnice a je dosti velká k další možné použitelnosti.

Shrnutí

Velkými plusy při rozhodování zda klávesnici Cherry MX Board 6.0 koupit jsou především dílenské zpracování, pěkný vzhled a rychlost odezvy klávesnice. Mezi mínusy řadíme především hmotnost, která dosahuje opravdu velkých hodnot a fakt, že za klávesnici potenciální zákazník zaplatí cenu okolo šesti tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *