Cherry MX Speed – zaručeně rychlý stisk

Nejrychlejší tlačítka MX Speed

Cherry, společnost pocházející od našich západních sousedů, tedy Německa, představila nová mechanická tlačítka s označením MX Speed, která mají uživateli dopřát a zaručit co nejrychlejší stisk. S touto společností spolupracující firma Corsair ihned tohoto představení využila a rovněž představila novinku ze svého výběru produktů a to novou klávesnici, která je těmito kvalitními tlačítky vyzbrojena. Jaká tedy tato tlačítka jsou? 

Tlačítka, která mají označení „Cherry MX Speed“ nebo také „Silver“, mají dle tohoto známého výrobce, zajistit velmi rychlý stisk a to prý až o padesát procent v porovnání se standardními tlačítky Cherry MX. Základ rychlejšího aspektu stisku tkví v posunutí dotyku, respektive  sepnutí tlačítka více nahoru oproti právě již zmiňovaným klasikám MX. V podstatě se tedy dá říct, že Cherry v tomto případě nemohlo udělat nic pro rychlost stisku lepšího a přistoupilo k tomuto odvážnému kroku, který této německé společnosti vyšel. Kvalitní a „rychlostní“ tlačítka Cherry MX Speed tak v praxi nesepínají jako obvykle v polovině svého 4mm zdvihu, ale už po 1,2 mm, což je více jak polovina zdvihu. Vedle nové technologie a samotného stisku zde nacházíme také novinku v samotném odporu tlačítka. Nová tlačítka mají totiž 45gramový odpor při stisku jako třeba Cherry MX Red a stejný lineární průběh stisku. Nechybí zde ani pozlacené kontakty a garance výdrže v podobě padesáti milionů stisků.

Tlačítka Cherry MX Speed budou k sehnání ve třech variantách. Jedná se o neprůhledný materiál z plastu v černé nebo stříbrné barvě nebo stříbrném zbarvení a pak průhledný plast a to v případě přítomnosti tlačítek s RGB podsvícením zajištěným SMD LED. Tlačítka také podporují namíchání barev z odstínů červené, modré a zelené. Spolupráce společností Cherry a Corsair byla sjednána do konce tohoto kalendářního roku, tudíž tato tlačítka budeme registrovat pouze na jejich výrobcích a až poté i na jiných konkurenčních značkách. Ceny klávesnic, které disponují těmito tlakčítky se pohybují okolo pěti tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *