Chicken Police – NOVINKY – Kuřecí detektivka!

Noir detektivky vychází celkem pravidelně, a i přes zajímavé náměty, žádná úplně nevystupuje z řady. Proto se nebojím říct, že hra jako Chicken police tady ještě nebyla. Point and click noir detektivka ví, jak zaujmout hráče na první pohled. Celá hra je černobílá a hlavní postavy mají sice lidská těla, ale zvířecí hlavy.

  • Datum vydání: 5. listopadu 2020
  • Vývojář: The Wild Gentlemen
  • Platformy: Microsoft Windows

Hlavními postavami téhle detektivky jsou Sonny Featherland, legendární vyšetřovatel, kterému bývá 121 dní do důchodu a jeho bývalý parťák Marty MacChicken s absolutně nulovým respektem k autoritám.

Hra je zasazená do 30. let minulého století a dobová atmosféra jenom vylepšuje příběh. Hned na začátku Sonnyho navštíví Deborah – dáma v nesnázích, a požádá ho, aby našel pisatele výhružých dopisů adresovaných její milence Natashe. Sonny tuší, že asi nepůjde o úplně jednoduchý případ a znovu se spojí se svým parťákem. A než si staří přátelé vyříkají všechny křivdy z minulosti, už před nimi leží první mrtvola.

Do příběhu vstupuje vypravěč, popisuje jednotlivé scény, dokresluje pozadí postav a vysvětluje k čemu jsou nalezené předměty. A když jsme u hereckých výkonů v téhle hře, poslouchat dabing je jako pustit si audiknihu. Prostě perfektní. Vývojáři skvěle vystihli i povahy jednotlivých postav a i když se díváte na zvířecí hlavy, emoce se moc neliší od těch lidských.

Chicken Detective rozhodně není hra pro děti, kromě vyšetřování v bordelu a mrtvol je taky plná nadávek. Na druhou stranu, jestli hledáte právě takovou hru, která by mladší asi ni nebavila, určitě si Chicken Police užijete. Hra je plná napětí, zvratů a jak už to v detektivkách bývá, tak i podrazů a zklamání. Chicken Police je jedna z indie her tohoto roku a pravděpodobně plně nejlepší noir detektivka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.