Chinatown Detective Agency – RECENZE – Detektivka s parťákem Googlem!

Indie point-and-click adventura Chinatown Detective Agency táhne hráče na krásnou pixel-artovou grafiku, společnost budoucnosti v cyberpunkovém (vlastně cybernoirovém) Singaporu a samozřejmě detektivní příběh, který už vyplývá ze samotného názvu. Všechno je ale o něco složitější, celá hra je mnohem komplikovanější a vaším nejlepším parťákem není NPC postava ale Google.

  • Datum vydání: 7. dubna 2022
  • Vývojář: General Interactive Co.
  • Platformy: Microsoft Windows

Hlavní hrdinka Amira má dost práce pro policejní oddělení, které je beztak zkorumpované a rozhodne se založit si vlastní detektivní agenturu. To znamená, že začínáte od nuly, v malé kanceláři s malými případy a mizernými odměnami. A vaším úkolem je vypracovat se na naprostou špičku v oboru a odhalit největší tajemství – jak jinak.

První věc, která vás bude zajímat je samotný herní svět. Každý jeden pixel je něčím zajímavý a poskládané všechny dohromady, tvoří malé body barevné město Singapur plné neonových cedulí, které vás lákají do nejrůznějších obchůdků nebo barů. Můžete je navštívit rovnou nebo počkat než vás tam příběh zavede. Singapur ale není jediné město, můžete nasednout na letadlo a sledovat stopu do jiné země. A tohle všechno se diametrálně liší ve dne a v noci. Dokonce i NPC postavy mají připravené jiné historky potom, co se slunce schová za mrakodrapy a jeho svit nahradí pouliční lampy.

Co dělá Chinatown Detective Agency perfektně je budování příběhu kolem hráče. Jasně, je tady tuna textu, která všechno hezky vysvětluje, ale taky jsou všude roboti, drony. NPC postavy se svými poznámkami. Díky kterým svět kolem vás opravdu žije vlastním životem. A postavy, se kterými si můžete vybudovat nějaký vztah jsou jako třešnička na dortu, cítíte se s nimi skoro jako doma.

Proto je divné, že vás hra občas doslova vyhodí. Součástí herního rozhraní je totiž i váš prohlížeč, ne nějaký herní, ale ten skutečný. A k mému překvapení na něho budete muset kliknout docela často. Tahle hra bere herní puzzly na nový level, musíte si hledat skutečné informace. Nejdřív mi to přišlo zvláštní, ale jak se prokousáváte jednou hádankou za druhou, dostanete se k tomu příjemnému pocitu zadostiučinění. Minimálně do doby, než se někde zaseknete a budete půlhodiny hledat něco, co by vám pomohlo. Jakkoliv!

Chinatown Detective Agency je hra, na kterou jsem čekala docela dlouho a protože byla v den vydání na Game Passu nebylo pro mě nad čím přemýšlet. Hra dělá dobře řadu věcí, příběh je napínavý a dokáže vás udržet, stejně tak postavy, kolem kterých se motáte. Jediným problémem jsou občas zbytečně komplikované hádanky a menší bugy. Jako point-and-click adventura hra určitě vyčnívá z řady, ale v jiných kategoriích?

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *