Choo-Choo Charles – Ohavný vlak s osmi nohama proti malé mašince?

Choo-Choo Charles se možná na jednu stranu prezentuje jako hororová hra s obživlým pavoučím vlakem, kde jde hráčům o život i jejich příčetnost. A sem a tam na ně hodí pasáže, které se snaží být napínavé nebo dokonce podbarvené příběhem. Ale ve své podstatě jde o meme přivedený k životu a jako takový, se musí brát.

  • Datum vydání: 9. prosince 2022
  • Vývojář: Two Star Games
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Hned na začátek bych chtěla zmínit, že mašinka Tomáš šla kromě cursed memes vždycky mimo mě, takže nevím přesně, proč nikoho neděsí i animovaná pohádka a zarytě tvrdí, že je roztomilá, ale už nejsem dítě. Mě zaujme spíš hororovka, kde se hráče snaží zničit lokomotiva s pavoučíma nohama.

Takže k té hře, jak už několikrát padlo, je Choo-Choo Charles indie hororová hra v částečně otevřeném světě. Vaším úkolem je starat se o trochu jiný, ne tak odporný vlak a přitom hledat způsoby, jak se zbavit lokomotivy terorizující ostrov. Máme tady tak všechny náležitost, odříznutý ostrov, vraždícího maniaka a do role hrdiny pasovaného civilistu.

První instinkt každého z nás při pohledu na lokomotivu s krví zborceným obličejem je utéct. A přesně to očekává i hra. První setkání s Charlesem je jenom takové představení všeho, co se chystá. Dokud si nevylepšíte vlastní mašinku, nemáte proti němu stejně šanci. Tím začíná prostřední část hry s trochou příběhu a sháněním těch správných materiálů před finálním bossfightem. Charles se vás samozřejmě snaží zastavit i během téhle doby. A hráčům nezbývá než se skrývat ve stínech, nepozorovaně páčit zámky a dělat si pěknou zásobu výbušnin. Jo a taky jsou tady kultisti, kteří otravují tam, kde nejsou koleje, ale to je jenom taková třešnička.

Choo-Choo Charles je úplně obyčejnou hororovkou, ať už z pohledu gameplaye nebo příběhu. A podle mě, by nikdo neměl čekat nějaký nadčasový zážitek. Jde o skvělou hru, za jejím vývojem stojí jediný člověk a jako vždycky u podobných her, si ji podle mě mnohem víc užijete ve více lidech. Protože není nad stupidní rady ostatních, když se vámi plíží vraždící vlak.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *