Chuchel od Amanita Design mění barvu, hráče prý pohoršoval – NOVINKY

Český vývojářský dům Amanita Design je známý po celém světě a hry od těchto vývojářů se hrají rovněž po celé zeměkouli. Obrovského úspěchu se dočkaly tituly jako Machinarium či Botanicula. Nebo právě Chuchel, kterému se budeme věnovat dnes. Hra jako taková sklidila opět skvělá hodnocení, za čímž stojí především kvalitní příběh a velmi líbivé zpracování, které je vlastní především studiu Amanita Design. Ne všem se ale na Chuchlu nelíbilo zpracování samotného hlavního hrdiny. Má jít o klubko vlasů, chlupů a jednoduše špíny – prostě chuchel.

Články zahraničních serverů si však stěžovaly, že Chuchel připomíná jakousi divadelní karikaturu z poloviny 19. století, zvanou blackface, která měla dost nevybíravě v tehdejších poměrech zesměšňovat černé obyvatelstvo Spojených států amerických a platilo za pochybnou existenci. Hnidopiši z celého světa si tak stěžovaly, že české vývojářské studio Amanita Design v postavičce Chuchla představuje původní rasový stereotyp z 19. století, a přenáší jej na současnou společnost, což je podle autorů oněch článků nepřípustné. Zřejmě není pochyb o tom, že o nic podobného vývojářům z Amanita Design nešlo, a postavička Chuchla má jednoznačně připomínat černý smotek špíny, pro který máme v češtině tento krásný termín „chuchel“.

Tvůrci Chuchla tak museli sáhnout po změnách v celé hře. Chuchel z původní hry měl černou barvu (ta všechny tak moc pohoršovala), červenou čepičku a červená ústa. Přepracovaný Chuchel musel vsadit víc na barvy, má tak červené tělo, zatímco čepička se zbarvila do černa; ústa zůstanou žlutá. Na jednu stranu je tak nový Chuchel mnohem barevnější a tím pádem i veselejší, to ale nebyla hlavní myšlenka této postavičky. Vývojáři si s novou podobou dali ale dosti práce a přepracovali nejen celou hru, ale i trailer a doprovodný obrazový obsah. Aktualizace by již měla být dostupná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.