Chystá se vydání GTA V Redux, co nabídne? – NOVINKY

Grand Theft Auto V je sice zatím posledním dílem této úchvatné série, i přesto je tato hra ale tři roky stará. Jedno se ale musí nechat – rozhodně ještě nepatří do starého železa. Pokud hrajete na konzolích, zřejmě vás modifikace nechávají chladnými, ale hráči na PC se již konečně dočkají – nejočekávanější modifikace pro GTA V brzy vyjde, konkrétně 16. září! Nejedná se o nic jiného, než o zázračnou modifikaci Redux. Rozhodně se nejedná o obyčejný grafický mód, jelikož nemění jen grafický kabátek hry; pravdou je, že je to ale první věc, které si všimnete. Co tedy fungl nová modifikace pro jednu z nejlepších her posledních let nabídne a vyplatí se po ní sáhnout?

redux1

Na prvním místě je důležité si uvědomit, že modifikace jako taková vám obmění zažitý pocit ze hry, čili pokud trpíte jakýmsi stereotypem Los Santos, rozhodně bude Redux pro vás stát za to. Autor Josh Romita se nechal slyšet, že jeho hlavním cílem je udělat z GTA V realističtější a reálnější záležitost. Můžete tedy počítat s vytaženými texturami, detaily, stíny, osvětlením,… a vlastně vším, na co si vzpomenete. Odlesky slunečních paprsků, karosérií aut nebo odrazy neonů v kalužích je přesně to, čím Redux disponuje a celé to vypadá opravdu dobře. Pochopitelně ale musel autor přepracovat i  počasí a to je nyní dynamičtější a opět se celkově přibližuje realitě.

redux3

Nejnovější grafický mód Redux ale nemění jen audiovizuální stránku hry, nýbrž i některé herní mechaniky. Tak například budou k vidění skutečné značky firem a to ať už jde o auta (a ne jen ty, součástí jsou i značky letadel, vrtulníků a lodí!), nebo například o všemožné reklamy po městě, které jsou nyní „jakoby licencované“. Upravena je i hustota obyvatel (opět pozvednuto na reálnou mez), přičemž ta se různí s ohledem na denní dobu nebo počasí. Zchytřela především policie, strážníci jsou nově obezřetnější a pozornější a ujet jim jen tak je prý daleko těžší. Změn se dočkal i vozový park hry, ne jen jakéhosi „zlicencování“, ale i úprav optimalizace – auta realističtěji dosedají na vozovku a například kloužou po zmoklé silnici; velice příjemný detail. Přepracované jsou i výbuchy, kterým byly přidané rázové vlny a navíc i lépe spolupracují s městem, protože to je teď více zničitelné.

Zkrátka jak vidíte, změn je ohromný počet a vyjmenovávat bych vám je tu mohl ještě další hodinu. Místo toho si ale celý changelog můžete pročíst zde. Jen upozorním, že Redux mód je sice obsahově hotový, ale vývojáři stanovili datum vydání až na 16. září (ano, pokud jste slyšeli o srpnové vydání, je to pravda – vydání bylo odloženo). Vše důležité se tedy dočtete na oficiálních stránkách. Společně s vydáním se také dočkáme hardwarových nároků, které vzhledem k podobě hry nebudou rozhodně nijak nízké, doporučuji tedy preventivní posílení výkonu, jedno je ale jasné – PC hráči GTA V se mají už nyní na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *