Cities: Skylines dorazí v létě i na PlayStation 4 – NOVINKY

Pokud někdo řekne městská budovatelská strategie, většině z nás se vybaví kultovní Sim City. Hra, která dotvářela dějiny budovatelských strategií, a možná je dokonce i přímo strůjcem vlny budovatelských strategií, která zhruba před dvanácti lety vypukla a zastavila se až kolem roku 2010. Naše oblíbené Sim City od studia EA před nedávnem nahradila na špici městských budovatelských strategiích hra Cities: Skylines, nejnovější počin série Cities, který oproti Sim City nabízí především mnohem větší možnost všemožné konfigurace a úprav; od všemožně zakroucené silnice, přes množství úprav budov až po pojmenovávání ulic, nádraží a zastávek městské hromadné dopravy.

Ale Cities: Skylines jsou venku již delší dobu, konkrétně od března 2015 a svou premiéru si titul odbyl i na konzolích, konkrétně na Xboxu One, kde vyšel 21. dubna tohoto roku a letos jej čeká ještě jedna zajímavá konzolová zastávka, konkrétně na další hlavní konzolové platformě – na PlayStation 4. Konzolový port pro Xbox One kritici ohodnotili velice dobře, podobná očekávání tedy můžeme mít i u portu pro PlayStation 4, na kterém budou pracovat ti samí lidé. Úspěch konzolového portu bude záviset na odladěnosti hry a také dost na vyladěnosti ovládání, které není pro strategickou hru vůbec snadné u konzolového portu „ukočírovat“.

Bohužel zatím nevíme nic o datu vydání, ani o ceně, ani o případném řešení pro ovládání. Víme pouze, že na PlayStation 4 vyjde mimo základní titul Cities: Skylines také datadisk After Dark, který se svým obsahem věnuje životu po setmění, noční zábavě a celkově metropoli. Druhý vyšlý datadisk jménem Mass Transit zatím pro Xbox One ani PlayStation 4 nevyjde a o datadiscích, které budou následovat rovněž nemáme žádné zprávy. Osobně se na PlayStation 4 revizi tohoto budovatelského veledíla moc a moc těším, snad nás nezklame, ať už cenou, nebo nesmyslně a nepoužitelně vymyšleným ovládáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *