Cities: Skylines II – Tvůrci se omlouvají za DLC!

Cities: Skylines II, pokračování populárního městského simulátoru, se setkalo s výraznou nevolí fanoušků kvůli technickým problémům a neuspokojivým placeným DLC. Balíček Beachfront Properties s cenovkou 10 dolarů obdržel v recenzích služby Steam převážně negativní hodnocení, což přimělo tvůrce hry k omluvě a nabídce vrácení peněz. Oznámili také plány na „schůzku“ s vysoce postavenými hráči, aby se problémy vyřešily a hra se zlepšila.

Ve společném prohlášení generální ředitelka společnosti Colossal Order Marlina Halikainen a zástupce generálního ředitele společnosti Paradox Interactive Mattias Lija uznávají, že uspěchání vydání DLC a zanedbání opravy základní hry byly chyby. Vyjadřují lítost nad ztrátou důvěry hráčů a slibují, že budou pracovat na vylepšeních. Hráči vyjádřili obavy z omezených editačních nástrojů, problémů s výkonem, nedostatku aktiv a nevyvážené ekonomické simulace. Nespokojenost komunity ještě zvýšilo špatně přijaté DLC Beachfront Properties.

Vývojáři se rozhodli zpřístupnit DLC Beachfront všem hráčům zdarma a těm, kteří si jej zakoupili prostřednictvím Ultimate Edition, kompenzovat balíčky tvůrců a rozhlasových stanic v hodnotě 40 dolarů. Vydání budoucích placených DLC, včetně rozšíření Bridges and Ports, bylo odloženo, aby se soustředilo na bezplatné opravy a záplaty pro základní hru. Konzolová verze hry byla rovněž odložena, s datem vydání se počítá nejdříve v říjnu.

Zatímco mnoho hráčů považuje toto oznámení za krok správným směrem, někteří zůstávají skeptičtí a jsou unaveni prázdnými sliby bez hmatatelného pokroku. Vývojáři jsou si vědomi, že svá slova musí podpořit skutečnými vylepšeními. V říjnu loňského roku bylo představeno pokračování hry Cities: Skylines, které mělo navázat na úspěch původní hry. Trpělo však technickými problémy a od hráčů sklidilo kritiku. Olej do ohně přililo nedávno vydané rozšíření Beach Properties, které bylo považováno za obsahově nedostatečné a nesplnilo očekávání, což vedlo k negativnímu hodnocení na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *