Cities: Skylines Mass Transit – NOVINKY – Oživte město novou MHD

Jistě si ještě všichni vzpomínáte na famózní budovatelskou strategii Cities: Skylines, která dokázala položit na lopatky do té doby jednoznačně nejlepší sérii SimCity. Cities: Skylines oplývá především neskutečnou možností konfigurace vaší metropole, včetně silnic, mostů, parků a vlastně všeho, na co si vzpomenete. Možná právě proto je lépe hodnocena, než těžce konkurenční SimCity. Vtip je navíc v tom, že to, co do hry nebylo přidáno již od začátku, to vše je objektem datadisků, které hru již nemálo vylepšily; o zbytek se postará například široká základna moderů. V nejbližší době je ale na blízku nejnovější DLC, které se zaměří na dopravu, především pak na tu městskou hromadnou dopravu.

V Cities: Skylines sice jakýsi element MHD je, ale dodatek Mass Transit jej posazuje na novou úroveň. Motem je nepropadnout panice a nezačít zbrkle stavět všude po městě autobusové zastávky, stanice podzemky atd. – to hlavní je zachovat klid a ve věcech pořádek. Toto DLC Mass Transit s sebou přináší nové rozličné druhy dopravy, jako například lodní dopravu, lanovku nebo dokonce vzducholoď. Samozřejmostí je potom vylepšení autobusové dopravy, tramvají nebo metra. Hračičkové si navíc budou moci pohrát s linkami jednotlivých dopravních prostředků, přestupové stanice a další, zkrátka a dobře, s tímto DLC si vyhraje snad každý.

A aby toho nebylo málo, vývojáři z finského studia Colossal Order ještě přibalí k DLC zajímavý update, který ocení i hráči, kteří se do datadisku Mass Transit nijak nehrnou. V této aktualizaci najdeme totiž zajímavé novinky, které si hráčská obec přímo vyžádala. Za všechny příklady lze uvést například možnost pojmenovat jednotlivé ulice, což je přesně ten příklad konfigurace a úpravy, který v SimCity chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *