City of Brass – RECENZE – Vůně orientu!

City of Brass je „rouge-lite“ hra, ve které se hráč stává zlodějem toužícím po pokladu ukrytém v srdci města. Od šťavnaté odměny na konci hry zloděje dělí moře písku, kostlivci, džinové z lahve a nespočet pastiček. Zní to trochu jako hra pro děti, ale jakmile zjistíte, kdo hře pracuje, bude vám všechno jasné. Za hrou stojí tvůrci Bioshocku, kteří sice změnili studio, ale hry z jejich dílny vypadají pořád famózně.

  • Datum vydání: 4. května 2018
  • Vývojář: Uppercut Games Pty Ldt
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

City of Brass zavede hráče do dalekého orientu, pohádkové prostředí je však plné pastí a nástrah, které zaskočí i zkušenějšího hráče. A nepřátelé se na hráče valí ze všech stran. Bezejmenný hrdina je vyzbrojen bičem a šavlí a jestli se mu povede projít všech devět úrovní je otázka náhody, protože obtížnost je prostě šílená.

To, že na hře pracují někteří lidé, podepsaní pod Bioshockem by mohlo přivést nejednoho hráče k domněnce, že City of Brass musí mít tajuplný příběh s drsnými zvraty. Bohužel, příběh jako by nebyl. Naštěstí, ho tady nepotřebujete. Koho zajímá, jak jste se do města dostali a kdo vám řekl o pokladu? Stačí vám vědět, že nějaký poklad je a dělí vás od něho jenom pár hromádek kostí a zástup nemrtvých obyvatel města.

Když si to shrneme máme hru bez příběhu s dvojicí zbraní, které ani nemůžete vyměnit, tak proč ji vůbec zapínat? No, protože je neuvěřitelně zábavná a prostě vás pohltí. Jasně, pokud nemáte rádi pastičky na cestě a jejich obcházení, asi vás úplně nechytne. Ale celá krása City of Brass je v tom, že se snažíte vytěžit maximum z toho, co dostanete. Musíte zapojit fantazii, doplnit si mezery v příběhu a občas si trochu zanadávat.

Největším problémem hry se bohužel stalo technické zpracování. Což je docela velký problém, když si vezmete, že nemáte příběh, žádné přelomové mechaniky, prostě nic navíc. A když taková hra ani správně nefunguje a minimálně na PC působí jenom jako špatný port. Hrajete na 30 FPS a aim assist funguje vážně podivně. Jediná možnost je vypnout ho, ale jak to potom chcete hrát na konzoli?

City of Brass není špatná hra. Jakmile si správně nastavíte všechny slidery v nastavení a smíříte se s tím, že si něco málo musíte domyslet. Postup samotnými levely je plynulý a rozhodně se přitom nenudíte. Navíc potom, co zjistíte jak na kterého enemáka, je to skoro procházka růžovou zahradou.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *