Claw Hunter – NOVINKY – Čeští vývojáři plánují svět s dinosaury!

Příznivci dinosaurů, otevřených světů, nadšenci v prozkoumávání světa a všeho možného. Bude se jednat o akční adventuru s RPG prvky, prostředí bude vsazeno do 17. století, jenže s něčím výjimečným. Bude se zde totiž nacházet až 30 druhů různých dinosaurů, kteří kdysi obývali naší Zemi. Pokud vám ani toto ještě nestačí, tak vám sdělím, že se bude jednat o single-player. Možná někdo nechápe, proč je zrovna toto tak důležitý fakt, ale obvykle se stane, že když je takováhle hra vydána v multi-playeru, lidé ji zničí, bohužel. Buď lidé, vývojáři nebo servery nejsou nastaveny na nápor tolika hráčů a hra zaniká. Což je z mého pohledu velkým kladným bodem. Ještě jedna maličkost. Češi, jak už např. od Mafie víme, mají dobré vývojáře. Proto se skupinka čechů a pár cizinců rozhodlo vytvořit tento neuvěřitelný projekt v podobě Claw Hunter. Jedná se o vývojáře, kteří dělali např. na Mafii 3, MotoGP, Memento Mori, NFS Shift, Deep Down, NBA a mnoho dalšího. Například Jiří Adamec a Dan Falta mají dohromady 38 let zkušeností v programování.

Jak již bylo zmíněno, hra nám ukáže 30 různých druhů dinosaurů všelijakých velikostí, kteří žijí na souši či ve vodě. Chtějí také ukázat chování dinosaurů ve střetech jeden proti jednomu, nebo ve skupinkách.  Není totiž pravidlo, že malý se bojí velkého. Zvířata budou ovlivňována denním i nočním cyklem. Aby vás identifikovali, nebo ostatní zvířata, budou pro to používat všechny smysly od pachů, přes zrak, až po zvuky.

Budete se pohybovat na ostrově, ve kterém nebude jediné místo stejné. Budou zde malé souše, hory, ve kterých budete moci prolézat neskutečně nádherné jeskyně, ve kterých bude také vaše obydlí, nebo deštné pralesy.

Nevím sice, jak to bude s hratelností postav, ale zatím nabízejí 3 postavy, se kterými budete v úzkém spojení. Základní je LOVEC. Mladý bojovník, který je hbitý a dokáže se vypořádat s mnoha nástrahami. Druhý je ŠAMAN. Ta dokonce může komunikovat s dinosaury. Jako třetí je DOKTOR. To je postava, která se na ostrov zřejmě dostane po ztroskotání s lodí. Je vynalézavý a vyučený. Gameplay videa ukazují pouze hraní za Lovce. Doposud se neví, jestli doktor s šamanskou budou ze začátku působit pouze jako NPC,  a vy budete muset chvíli hrát za lovce, ale pak se můžete mezi nimi střídat. Jisté ale je, že za všechny 3 postavy se bude hrát příběhová část.

Claw Hunter je inspirován hrami, jako je Uncharted, Tomb Rider a The Dig, ve kterých na vás číhá mrzutý a nemilosrdný svět. Vše si ale budete moci zjednodušit tím, když si pár dinosaurů ochočíte.

Kde se vlastně budeme nacházet? Vydáme se na tajemný ostrov Kayvao, který se nachází kdesi v Polynésii. Připomíná mi to Austrálii, kde byli kdysi posílaní vězni, aby pracovali. Tady to totiž není žádná změna. Nejezdí zde totiž pouze kmeny, které jsou vykázání z normálního světa za jejich hříchy a zločiny, ale také lidé, kteří jsou fascinování krajinou a kopáči drahých minerálů. Kdo chce přežít, musí bojovat o své přeživší. Na ostrově tedy nebudete sami a dinosauři nebudou vaším jediným obvyklým nepřítelem. Aby vývojáři vysvětlili, proč zrovna vybrali tento svět, napsali: Je to místo, kde nebe splývá se zemí a zakázanou půdou.

Jejich základní téma, které je přiměla k tak velkému kroku, je jasné. Chtějí ukázat, jak mohla prehistorická éra vypadat na našem světě a přiblížit tak možnou výuku o dinosaurech. Vše co bude ve hře obsaženo, si vývojáři pečlivě před zahájením prostudovali a samozřejmě studují i v průběhu jejich práce. Je zde hodně filmů s dinosaury a lidmi v jednom snímku, proč to tedy nepřevést také do hry?

Vše se chystají vypracovat do nejmenších detailů, většinu rostlin a věcí, co najdete po svém boku, můžete využít pro výrobu oblečení a zbraní. Přímo ve hře bude také encyklopedie ostrova, která vám vysvětlí vše, na co budete mít otázky. Ne vše se dá vyřešit silou. Občas se budete muset přepnout na doktora nebo šamana, aby daný problém vyřešil za lovce. Abyste s okolím co nejvíce pasovali k sobě, je třeba se maskovat bahnem, špínou, nebo si vytvořit oblek z rostlin. Postupem času si budete moci vyrábět i obydlí s hradbami.

Určitě vás zajímá, co vlastně zamýšlejí se hrou samotnou. Plánují 20 hodinovou herní nabídku s úkoly a poté si můžete běhat po světě, jak se vám zachce – to ale budete moci dělat i ze začátku. Hru by měly podporovat všechny nejvíce používané konzole od PS4, Xboxu a samozřejmě PC – windows. Nejprve vyjde na PC, a za pár měsíců od vydání taktéž na zmíněné platformy. Píšu to spíše tak, jako by hra měla za chvíli vyjít, bohužel si na ní ale budeme muset počkat. Předpokládané vydání je v roce 2019. Po dobu vývoje ale budou občas otevřeny alpha a beta testy, aby dostali echo od ostatních uživatelů.

Zřejmě ale alphu a betu budou moci hrát pouze lidé, kteří podpořili projekt na kickstarteru. Zde totiž   vybírají 800 tisíc dolarů, což na novou hru s tak rozsáhlými plány není tak velká částka. K datu 26.3.2017 je doposud vybráno 12 tisíc dolarů a do konce zbývá 33 dní. Pokud byste se rozhodli podpořit tento tým alespoň malým obnosem – nejmenší je 2 dolary. Za každé darování dostanete různé „dárečky“, od přístupu do alphy, samostatné hry, různých digitálních wallpaperů, zvířat…

Vše do sebe krásně zapadá a byla by velká škoda, kdyby se hře nepodařilo proniknout do světa herního průmyslu. Vývojářům držíme palce, protože tohle, bude jízda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.