Close to the Sun – NOVINKY – Tohle není Bioshock!

Nikola Tesla, vynálezce a génius, který si ve své době zasloužil trochu víc. Možná proto se mu to dnes snažíme vynahradit ve filmech a hrách, zasazených do alternativní minulosti. A přesně takovou hrou je i Close to the Sun. V níž Tesla postavil obrovskou loď Helios a dostal na ní nejchytřejší lidi z celého světa. Loď se odmlčela a novinářka Rose Archer se vydává zjistit, co se stalo.

  • Datum vydání: 2. května 2019
  • Vývojář: Storm in a Cup
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Helios, útočiště pro všechny vědce, kteří mohou v mezinárodních vodách beztrestně zkoušet svoje kontroverzní experimenty. Možná bylo jenom otázkou času, než se některý z nich zvrhne. Novinářka Rose Archer se vydává na pomoc svojí sestře Adě na palubu Heliosu. Místo vědců pohroužených do bádání, najde Rose na palubě tlející mrtvoly a vzkaz, který by jí měl odradit od dalšího pátrání. Na lodi byl vyhlášen karanténní stav.

Na první pohled hra působí jako Bioshock. A tohle přirovnání není úplně špatné, ale jde jenom o vizuální podobu. Zatímco v Bioshocku běháte sem a tam a střílíte do všeho, co se vás pokusí zabít. Close to the Sun je klidnější. Tady většinou chodíte, sbíráte vzkazy a útržky novin a snažíte se poskládat dohromady jak došlo k tolika úmrtím.

Přestože Close to the Sun nenabízí akci v pravém slova smyslu, nenechá vás v klidu. V podstatě se pořád někde krčíte nebo po špičkách procházíte chodbou a modlíte se ke všem známým i neznámým bohům, aby se nikde nikdo neobjevil. Je to podobné jako když jste sami doma, chcete si jít pro něco do ledničky a vrzne podlaha.

Close to the Sun rozhodně není špatná hra. Vypadá prostě skvěle, příběh je hodně zajímavý a máte chuť ho objevovat a pokud se nezaseknete u některé hádanky, nepřestane vás hra bavit. Největší problém je právě v tom, když se někde zastavíte. Buď nevíte, kam dál nebo nemůžete vyřešit puzzle a motivace hledat nějaké řešení hodně rychle upadá. Každopádně, pokud nečekáte velkou akci a dáte Close to the Sun, aby vás ohromila svým pozlátkem, nebudete litovat času ani peněz do hry vložených.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *