Co by mohlo přinést příští GTA VI? – NOVINKY

Studio Rockstar Games se napořád zapsalo do dějin videoherního průmyslu se sérií Grand Theft Auto. Posledním počinem tohoto studia je Grand Theft Auto V, jedna z mých osobních nejoblíbenějších her a titul, který jeden můj známý nazval „matkou všech her“. Nemohu s tímto výrokem nesouhlasit a přesně kvůli tomu, že se nám všem hráčům poslední GTAčko tolik zarylo pod kůži se již neubráním pošilhávání po novém díle, tolik očekávaném Grand Theft Auto VI, respektive 6.

To, že páté GTA nebylo poslední, je snad jasné a plno fanoušků série již začalo spekulovat, jak asi bude nový díl Grand Theft Auto vypadat. První spekulací jistě řadu z nás nepotěším, protože nové GTAčko se pravděpodobně nebude odehrávat na našem evropském kontinentě, neboť zatím mezi vývojáři figuruje s kódovým označením Project Americas. Další spekulace však jistě na druhou stranu mnohé z nás potěší, neboť se údajně máme opět vrátit do Vice City, kterému je předlohou floridská metropole Miami. Krom toho nás prý příběh zanese na čas i do Jižní Ameriky, tato spekulace však patří k těm, se kterými bychom měli být opatrní. Ve spojení s tím není ani jasné, zdali půjde o návrat se vším všudy, tedy o jakýsi remake osmdesátkových vln v Grand Theft Auto: Vice City, či jestli půjde jen o stejný „svět“, ale jiný příběh, jako v případě Grand Theft Auto: San Andreas a Grand Theft Auto V – stejně město, jiný příběh.

Dost hlasitě se ale mluví i o nasazení ženské hlavní hrdinky, která rozjeté sérii Grand Theft Auto nasadí tu správnou šťávu. Ani to však není nijak potvrzeno, podobně jako možnost několika hratelných postav, jako u GTA V. Na závěr jsem si bohužel připravil i velmi nemilou zprávu a sice informace o datu příchodu nového GTAčka. To je podle zdroje spekulací ještě hluboko v procesu příprav a dočkat bychom se měli nejspíše až za tři či čtyři roky, což jednak znamená ještě mnoho změn při vývoji a především také to, že titul nebude primárně dostupný na současné generaci herních konzolí. Počítá se totiž s tím, že do čtyř let přijdou i nové generace konzolí, ovšem s tím zatím nelze nijak kalkulovat a nikdo neví, s čím vývojáři přijdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *