Co chystá Nintendo?

Společnost Nintendo pracuje na vývoji nové konzole. Těžko zatím soudit zdali neponese jiné označení než pojem konzole, protože by se mohlo jednat o hybridní zařízení mezi mobilním telefonem, klasickou konzolí a její kapesní verzí.

Jeden z největších úspěchů sklidila firma v roce 1989, kdy se jí podařilo vytvořit jednu z nejúspěšnějších kapesních konzolí – Game Boye. O necelých deset let později spatřil světlo světa Game Boy Color, který byl výkonnější, lehčí a hlavně disponoval barevným displayem. Co se týče kapesních zařízení, tak je v současnosti společnost na trhu s konzolí Nintendo 3DS. Bohužel nejen kapesní konzole od Nintenda, ale i od ostatních společností narazily na silného konkurenta v podobě smartphonů. Ty v mnoha ohledech kapesní konzole překonaly, ať už svým výkonem nebo skladností. Jediná věc, která jim zabraňuje potopit kapesní konzole úplně je výdrž baterie. Ta při využití smartphonu na plný výkon není vysoká.

Nintendo se tedy rozhodlo zareagovat a ředitel společnost v rozhovoru zmínil, že v roce 2016 chtějí mnoho fanoušků překvapit něčím úplně novým a ne jenom stavět na starších modelech. Nový model s označením Nintendo NX by tak měl být velkým krokem dopředu a zatím je těžké soudit, jak přesně bude konzole vypadat. Forma hybridního zařízení by mohla být správným krokem kupředu, ale společnost musí také brát ohled na výslednou cenovku. Ta by se při skloubení vysokého herního výkonu, kvalitního hardwaru a větší výdrže baterie mohla vyšplhat opravdu vysoko. O ovládání se s největší pravděpodobností budou starat dotykové plochy a důraz je také kladen na zpětnou kompatibilitu se staršími zařízeními. nx

Dle oznámení společnosti bychom tedy novou konzoli mohli čekat již v tomto roce a budeme doufat, že Nintendo postupně vypustí další informace a bude nám alespoň trochu jasné, co budeme nakonec v ruce držet. Klidně můžeme očekávat zařízení sloužící jako smartphone a kapesní konzole v jednom, které budeme moci využít jako ovladač k domácí konzoli, protože jak již bylo řečeno, Nintendo chystá něco úplně nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *