Co hrát, když není co hrát? – TÉMA – Okurková sezóna je tu!

Okurková sezóna je oficiálně tady, první polovina léta byla aspoň trochu zábavná. Většina z nás si konečně zahrála ty hry, na které během školního roku nebyl čas. Summer Sale na Steamu nabídl další hry za luxusní ceny a přiznejme si to, na pár dní jsme opustili herní doupě a jeli se někam podívat. Ale přišel srpen a zdroj kvalitních her vyschl rychleji než rybníky v česku. Co si tedy zahrát, když není co hrát?

FPS

Tady nezáleží na věku ani na oblíbených hrách. Tady jde jenom o to mít dostatečnou palebnou sílu a kapsy plné munice. A co reprezentuje FPS líp než DOOM a Wolfenstein, je jedno, který díl série si vyberete, prostě víte, že nemůžete šlápnout vedle.

Volný čas v létě můžete využít i k připomenutí si starších dílů jedné ze dvou obrovských FPS sérií. Řeč je samozřejmě o Call of Duty a Battlefieldu. U CoD bych si znova prošla 2 nebo Modern Warfare. U Battlefieldu bych zvolila 1942 nebo 3.

RPG

Prázdniny jsou nejlepší čas na rozjetí příběhu v RPG. A když se budeme držet těch nejslavnější, není možné, aby si každý nenašel to své. Dragon Age, Zaklínač nebo The Elder Scroll nabízí pěknou výpravu do fantasy světa plného draků, trpaslíků a havěti o kterou je třeba se postarat. Fallout, Deus Ex a Mass Effect zase ukazují budoucnost, ve které nejsou nejlepší podmínky pro život, ale je na co střílet.

Závodní

Nemáte chuť vypravit se na zdlouhavou cestu Fereldenem? Můžete oprášit volant, vytáhnout pedály a rozjet si novou kariéru třeba v Need For Speed. Pro milovníky opravdu rychlé jízdy jsou tady F1. A jestli stejně jako já neumíte řídit a radši děláte volovinky, doporučuji FlatOut.

Strategie

Strategie se dají hrát za každého počasí v kteroukoliv roční dobu, ale jenom přes prázdniny si můžete ráno zapnout Civku a vítězně ji vypnout až další den odpoledne. Pokud nemáte tolik času nebo vás Civilization nebaví, můžete vyzkoušet Warcraft, Warhammer nebo třeba Company of Heroes. Možností je hodně, doporučuju vychladit energeťáky a začít dobývat města.

Indie

Hry od nezávislých studií si zaslouží vlastní kategorii. Například Cuphead se špatně zařazuje do nějaké z klasických kategorií, ale určitě by tady neměla chybět, na rozdíl od většiny ostatních her si k ní můžete přizvat kumpána. West of Loathing je indie záležitost pro fanoušky westernu a dobrého humoru. A jestli chcete nahnat trochu strachu, nenechte si ujít survival horor SOMA.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *