Co můžeme čekat od GTA 6?

Od vydání počítačové verze GTA V, jedné z nejúspěšnějších her letošního roku, uplynulo skoro devět měsíců a tak je na místě začít spekulovat o jejím dalším pokračování. Prvního vydání GTA V se dočkali majitelá Xbox 360 a PlayStation 3 v roce 2013. Hra na serveru Metacritic dosáhla hodnocení 96/100 a již bylo jasné, o které hře se bude ještě nějakou dobu mluvit.

Studio Rockstar Games oznámilo, že mají nápady téměř na půl století dopředu o tom, jak chtějí ve svém působení pokračovat a také nápady na další díl ze série GTA nechybí. Po tomto oznámení se strhla vlna fanouškovského nadšení a objevilo se velké množství teorií, jak bude GTA VI vypadat, ale jen velmi málo z nich lze potvrdit. Níže bude představen výčet těch nejpravděpodobnějších změn a novinek, které by měli přijít s GTA VI.

GTA-VI-Yakuza

Samotné vydání dalšího dílu hry se odhaduje na rok 2018–2020 a vychází z chronologie vydávání předchozích dílů. První se hry dočkají majitelé konzolí PlayStation 4 a Xbox One, po nich bude následovat počítačová verze.

Velmi pravděpodobně se v hlavním příběhu hry objeví postava ženského pohlaví, jelikož to byla jedna z věcí, která byla velmi kritizována. S tím souvisí i fanouškovský apel na vytvoření úplně vlastní postavy na začátku hry a uvidíme, jestli se bude studio dle toho řídit. Další změnou bude představení úplně nového velkoměsta. Též se na internetových diskuzích objevily příspěvky, ve kterých bylo předpokládáno, že se v GTA VI budeme moci pohybovat po mapě celých Spojených státu amerických, což nejspíš není pravda.  displaymedia

Velmi diskutovaným tématem je také časové období, ve kterém se bude příběh odehrávat. Nejvíce se mluví o sedmdesátých letech minulého století a dalo by se to považovat jako návrat k dílu Vice City, který se odehrával v osmdesátých letech dvacátého století. S tím by souviselo přidání nových dobových prvků jako móda, automobily a budovy. Samozřejmostí je další přidání na realismu, aby se hra blížila co nejvíce reálnému prostředí, a jasné je již teď, že u GTA VI se dočkáme dalšího razantního zvýšení hardwarových nároků na chod hry.

Je jisté, že nový díl série GTA bude vytvořen a na některé z výše zmíněných změn se můžeme určitě těšit, ale bohužel to ještě pár let potrvá a nezbývá nic jiného než čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *