Co přinesl N7 Day? – NOVINKY

Každý rok se touto dobou scházejí vývojáři, fanoušci, ale i novináři, aby oslavili den N7. Že jste o něm dosud neslyšeli? Točí se kolem jedné z nejúspěšnějších her od Bioware, sci-fi RPG Mass Effect. Na dnešek se očekávalo další překvapení a víceméně splnilo představy všech, když vyšel trailer poodhalující nový díl Mass Effect: Andromeda.

Tvůrci ohledně nového dílu zarytě mlčí. Střípky informací sice vyzrazují tweety vývojářů, jenže to nestačí. Ani druhý trailer v pořadí nezlepšuje situaci. Ze začátku sledujeme první kroky lidí ve vesmíru – tedy v tom skutečném – a teprve na konci se ukáže daleko jiná galaxie, ta V Andromedě.

Jak jsem se díval na první minutu traileru, překvapení opadlo. Bioware zkrátka neukáže nic ze hry, dokud se víc nepřiblíží datum vydání. Ale nebojte se, že by po přečtení tohoto článku došlo k odhalení zásadních skutečností v traileru. Povím jen to, že loď na konci nepřipomínala nic známého… Však se sami podívejte, trailer nevypadá zle: MASS EFFECT™ Official Video – N7 Day 2015.

N7 day

Nicméně oceňuji, jak se Bioware popasovalo s obsahovou náplní traileru. To si nejprve zhlédneme starty první raket a jedné, kde letí Gagarin, přičemž mluví hlas kapitána (resp. Kapitánky) Sheparda/Shepardové. „Jsme cestovatelé,“ říká Shepard, „pořád se hýbeme kupředu a ohlížíme se. Sami a jako jeden.“ Během čehož se kosmická loď řítí vesmírem. „Nemáme jinou možnost, než zakusit naši nenasytnou zvědavost a také strach, co by se mohlo stát, kdybychom to neudělali. Teď jsi průzkumníkem ty,“ vybízí Shepard hráče. „Rozloučíme se a jednou se ohlédneš a vím, že kamkoli půjdeš, budeme s tebou. Tady velitel Shepard, přepínám.“

Během minulých dnů N7 tvůrci pozvali pár fanoušků, – těch opravdu zapálených pro věc – aby jim ukázali exkluzivní návrhy. Hra se tehdy ocitala v rané fázi vývoje. Přesto víme, že:

  1. Děj se bude odehrávat v jiné galaxii, konkrétně V Andromedě.
  2. Shepard, ani nikdo jiný ze starých postav, se už v ME: A neobjeví.
  3. Galaxie bude mnohonásobně větší a potkáme v ní spoustu známých, ovšem také nových ras.
  4. Vrátí se vozítko Mako.
  5. Dostaneme novou vesmírnou loď, plně vybavenou a na úrovni.
  6. Místo rasy Reaperů se záporáky stanou drobnější nepřátelé a technologickou stránku Reaperů nahradí tak zvaní Remnants.
  7. Hra využije fotorealistického enginu Frost Bite 3

Mass Effect: Andromeda vychází zhruba za rok pro next gen platformy. Neví se, jak bude hra náročná na hardware, doufejme však v precizní optimalizaci. Den N7 vždy odhalí něco zásadního, a tak se teprve uvidí, jaké detaily proplují o několik dní později.

n7 day 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *