Co všechno zatím víme o chystané hře Mafia III – NOVINKY

09. 08. 2015 David Strnad
1 220 zhlédnutí

Před čtyřmi dny, ve středu pátého srpna, se Mafia III vůbec poprvé ukázala na Gamesconu. Krásně renderovaný trailer, odhalující mnohé jak o příběhu, ale i postavách, nám udělal jasno téměř ve všem. A když se navíc hned krátce poté objevily také hratelné ukázky ze hry, obecenstvo téměř nedutalo nadšením. Tým vývojářů z Hangar Games 13 předvedl velkou poctu směrem k původním dvěma dílům, ovšem stále nevíme, zda bude hra obsahovat rovněž český dabing. To je teď vážně ve hvězdách… Mnoho ostatních věcí nám však už vývojáři pověděli nejen tímto trailerem a hratelnou ukázkou. Proto se v tomto článků dozvíte hlavně zásadní informace o zasazení třetího dílu otevřené městské akce.

Vito se vrací… A je v New Orleans!

Ač se kvůli údernosti výše umístěného titulku může zdát, že hlavní hrdina znovu bude právě Vito Scalleta, bohužel ten po zvláštně pojatém konci minulého dílu značně zestárl, přičemž hlavní otěže vezme někdo docela jiný. Černoch Lincoln Clay, přeživší z války ve Vietnamu, si vyřizuje staré účty s lidmi, kteří ho podrazili a v chystané hře s Vitem hodlá dost spolupracovat. To tedy v širším kontextu znamená, že Vito Scalleta opět zahraje roli jedné z víceméně hlavních postav.

Děj je konkrétně zasazen do roku 1968, a jak už jsem řekl, zavede nás do krásného amerického města New Orleans, ležícího na jihovýchodní straně Spojených států. Herní komunitu tedy docela udivuje, že oproti Empire Bay, v němž se odehrával minulý díl, se Vito přestěhoval a zrovna do reálného města. Jestli to jakkoli porušuje autentičnost, tento názor už nechám na každém z vás. Každopádně z hratelné ukázky jde krásně vidět reálnost onoho velkého města, takže na druhou stranu se o autentičnost nemusíme bát.

Nádherná grafika nové generace

Z gameplay videa přímo sálá úžasná atmosféra sedmdesátých let minulého století, kam se děj určitě postupem času posune. A grafika to hezky podtrhuje. Navíc se můžeme těšit, co se hudby týče, jelikož v traileru hlavnímu hrdinovi vyhrávalo rádio. V tom jsme zaslechli pár klasik tehdejších žánrů. Osobně se však bojím, hlavně aby tvůrci zvládli zapojení otevřeného světa a příběhu, což se totiž v minulém díle trochu nepovedlo. Nicméně, i kdyby se vrátil stejný systém jako ve druhém díle, asi by to zase tolik nevadilo.

Mafia III byla prozatím ohlášena na konzole nové generace – tedy XONE, PS4 – a také na PC. Zda časem dojde i na staré konzole, o tom se zatím nic neví. Já ale usuzuju, že vzhledem k náročnosti grafiky se tak nestane jednoduše proto, že by tvůrci museli downgradovat (schválně zhoršit) grafiku.

Už teď ovšem můžeme s klidem potvrdit české titulky ve hře. A to hlavně z toho důvodu, že se na webu přesně v datu očekáváného vydání traileru objevila také česká varianta. Druhý důvod je pak ten, že vývojáři blíže spolupracují s brněnskou pobočkou 2K Games. Zda se však ve hře mihne rovněž český dabing, to s jistotou nepotvrdí ani vývojáři. Hra má totiž vyjít až v polovině roku 2016, tudíž se do té doby můžeme těšit maximálně na další přísun informací o hře a jejích vlastnostech.

Jen jedna hratelná postava

Třebaže jsme v traileru zahlédli hned čtyři postavy, blíže si zahrajeme jen za jednu. Lincoln Clay se možná jeví trochu nevýrazně, ale prostě to bude tak. Někteří čeští hráči se už na internetu v diskuzích vyjádřili s názorem, že nová Mafia nebude stát za nic. To však nikdo prozatím nemůže potvrdit… Viděli jsme jen velmi málo hratelných záběrů, tím pádem vlastně nic z příběhu a v případě posunu v letech očekávám velmi silný příběh ze sedmdesátek. Alespoň já si tedy myslím, že Mafia III zaznamená poměrně velký úspěch, přestože dnešní předpovědi se zas tak růžové nezdají. Každopádně, jak se hra vyvede, to uvidíme až časem – nyní se můžeme tak maximálně kochat hratelnými ukázkami a trailery.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0