Cold Waters – NOVINKY – Nechť lov započne!

Po delší době se na Steamu objevil kvalitní simulátor s ponorkami. Hra stojí skoro 40€, přesněji 36.99 € s dokoupitelným soundtrackem za 9.99 €, ale je kvalitně zpracovaná. Fanoušci Silent Hunteru si určitě přijdou na své.

Jak už název napovídá, hra se odehrává v období studené války. Úkolem hráče je poslat ke dnu co nejvíc nepřátelských lodí a vyjít ze soubojů bez úhony. Jako kapitán americké nukleární ponorky, se tak musíte vypořádat se sovětskou hrozbou. Můžete ničit i přístavy, ale musíte si dávat pozor na škody, které napácháte. Mohlo by se taky stát, že nepřátelské strany přejdou k vypuštění jaderných hlavic. A můžeze si lehce domyslet, že potom už nebude o co bojovat.

Cold Waters si zakládá na realističnosti. To jde poznat nejen podle grafily, která je mimochodem opravdu povedená, ale hlavně na obtížnosti. Doby kdy AI proplulo kolem a ani se neobtěžovalo hráče zamířit jsou dávno pryč. Tady doporučuju přilepit oči na sonar a sledovat všechno, co se pohne. Ponorka si s sebou veze torpéda a rakety. Někdy se podaří v přístavu vysadit speciální komando NAVY SEALS. Hráč má tak pocit jakési nezranitelnosti a začne ničit všechny nepřátelské lodě a torpédoborce na dostřel, ale může se rychle dostat do problémů. Sovětům se občas povede dobýt nějaké to město a hráč se tím dostavá do problémů. Nemůžete si potom opravit poškozené části ponorky ani doplnit palivo.

Ve hře Cold Waters jsou k dispozici dvě kampaně. Je v ní víc jak 40 historicky přesných typů ponorek a lodí. Tvůrci si dali tu práci a přidali do hry taktiky, které Sověti opravdu používali. Hra by měla nějakým způsobem navazovat na hru Red Strom Rising z roku 1988. Cold Waters vyšlo 15. června 2017 a vydalo ji nezávislé studio Killerfish Games. Tito vývojáři mají na svědomí i hru Atlantic Fleet, zaměřenou na boj o Atlantik mezi Spojenci a Kriegsmarine (Německo).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.