Company of Heroes 3 – Je libo Afrika nebo radši Itálie?

Company of Heroes 3 konečně spatřilo světlo světa. Od dvojky hru dělí nějakých deset let, jeden nepěkný odklad, spousta DLC s novým obsahem a nespočet hodin fantazírování o tom, jak se vývojářům nový titul povede. A hned na začátku si můžete vydechnout, nejde o žádnou katastrofu, právě naopak. Slova jako nejlepší díl série zní hezky, ale to už bude na preferencích každého hráče.

  • Datum vydání: 23. února 2023
  • Vývojář: Relic Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 5

Třetí díl se stejně jako jeho předchůdci drží druhé světové války, jenom se posunuje kampaň. První kampaň nás bere na tažení proti Rommelovi a jeho Afrikakorps jednotkám. Cutscény nás postupně informují o tom, jak špatné je všechno pod německou nadvládou a tak trochu vede k tomu, že si máte s budováním jednotek a obranných pozic pohnout. A nebyla by to pořádná strategie, kdyby se nemohli role prohodit.

Druhá kampaň posílá hráče do Středomoří a k osvobození Itálie se spojeneckými jednotkami v popředí. Připomíná to jisté DLC z druhého dílu, jenom úplně předělané s mechanikami, na které jsme dlouho čekali. Celé tohle tažení je definováno na obří mapě a vy máte k dispozici tahy, kde posunujete divize, dáváte cíle bombardérům a posíláte námořní jednotky sem a tam. A když se vaše jednotky někde potkají s nepřítelem, můžete se zapojit do bitvy nebo to nechat na všemocné výpočetní síle hry. A i když jste sami zástupcem Italského partyzánského snažení, máte na své straně Američany, Brity a taky Indy.

Vývojáři z Relicu prostě dali hlavy dohromady a přišli se způsobem, který by nejen výrazně prodloužil hrací dobu kampaní, ale taky otevřel dveře novým hráčům. Jednodušší obtížnost dovoluje chyby, ta těžší nekompromisně trestá i správná rozhodnutí, která nepřešla včas.

Všemu kraluje nová nablýskaná grafika. V dnešní době nestačí jenom ikonka jednotek, případně jeden model. My chceme celé jednotky protažené blátem a krví padlých nepřátel, se všemi odlesky a zbytečně malými detaily. A CoH 3 obstojí i tady.

Plná hra vyjde na klasických 60 euro, s edicí Digital premium je potřeba přihodit dalších 20. A všem je asi jasné, že časem se dočkáme rozšíření v podobě dodatečného obsahu. Jak už padlo hned v úvodu, nemůže tvrdit, že jde o nejlepší díl série, protože si určitě pár hráčů najde výtky k novému ovládání a přístupu vývojářů k třetímu dílu a to je podle mě pochopitelné. Já jenom říkám, že je to kvalitní strategie s hodinami zábavy a trhání si vlasů.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *