Cooler Master – HARDWARE -Nová klávesnice a sluchátka

Společnost Cooler Master byla založena v roce 1992 a již název firmy napovídá, že se zaměřovala především na chladící komponenty a počítačové skříně s chlazením. Jak už to ale tak bývá, firma se vyvíjela dál a postupně zabředávala do dalších odvětví počítačového hardware. Firma Cooler Master založila v roce 2008 dceřinou společnost s názvem CM Storm, která se zaměřuje na sběr dat a výzkum v souvislosti s esportem. To má následně pomoci při konstruování nových herních periferií. 

Není tak divu, že se v posledních letech setkáváme se samými novinkami od Cooler Masteru a od začátku roku už tu máme dva zajímavé kousky. Prvním z nich je mechanická herní klávesnice a druhým dvoje špuntová sluchátka. Oba dva produkty jsou samozřejmě určeny především pro profesionální hraní PC her. 

Mechanická klávesnice nese označení MK850 a měla by excelovat hlavně díky Cherry MX spínačům využívajícím analogového ovládání a detekujících intenzitu stisknutí. Klávesa tak nebude mít pouze polohu stisknuto a nestisknuto, ale plynulý přechod a možnost tak měnit například rychlost chůze ve hře tím, jak moc hráč stiskne tlačítko. Klávesnici nebude chybět RGB podsvícení a odnímatelná podložka pod zápěstí. Užitečnou vychytávkou jsou taktéž scrollovací kolečka a pět makro tlačítek. MK850 by měla být v Česku dostupná v průběhu března 2019 s cenovkou okolo 5 000 Kč. 

Špuntová sluchátka MH710 a MH703 by měly být především lehkými a přenositelnými sluchátky určenými pro gaming. Obě verze disponují 10mm neodymovými měniči poskytujícími hi-fi zvuk. Sluchátka disponují integrovaným mikrofonem a multimediálním tlačítkem. Model MH710 je navíc opatřen technologií Focus FX 2.0, která umožňuje pomocí jednoho tlačítka vybírat mezi zvukovými nastaveními. (herní, poslech hudby, bassy) Verze MH710 je opatřena i redukci na USB-C konektor. Sluchátka by měla být dostupná již tento měsíc s cenovkou okolo 1 000 Kč a 1 500 Kč za vyšší model. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.