Cooler Master MM710 – HARDWARE – Nejlehčí myš na trhu?

Spojení nejlehčí a profesionální herní myš nejde příliš dohromady, ale přesto se o to společnost Cooler Master pokusila. Z designového hlediska se sice jedná o ojedinělý kousek, ale pojďme se na to podívat podrobněji. 

Dle slov společnosti reaguje nová myš s označením MM710 na zvýšenou poptávku po lehké a zároveň funkční herní myši. Bohužel již neupřesňují, odkud se tato poptávka vzala. Slovo nejlehčí znamená neuvěřitelných 53 gramů a to se Cooler Master podařilo díky designu, který imituje včelí plástve. Vznikne tak spoustu volného prostoru a přesto je zachována pevnost materiálu. 

Na první pohled je design velmi atraktivní, ale při bližším pohledu se bohužel jedná o klasický plastový výlisek s povrchem připomínajícím pomerančovou kůru. To bohužel ubírá nové myši na atraktivitě. 

Co se týče dalších technických specifikací, tak myš obsahuje optický senzor PixArt 3389, který je nastavitelný až do 16 000 DPI. Myš je opatřena vylepšenými slidery, které poskytují nízké tření a konzistentní skluz. Samozřejmostí je opletený kabel se zvýšenou odolností. 

„Cooler Master MM710 byla navržena díky zvýšené poptávce po lehké a přitom plně funkční a prémiové myši,“ říká Bryant Nguyen, manažer Cooler Master pro periferie, a dodává: „Chtěli jsme uvést produkt, který by ve vaší ruce skvěle seděl, nehledě na to, jakým stylem myš držíte, aniž bychom ovlivnili funkčnost a odolnost.“

Myš by se měla dostat do prodeje začátkem října a to s cenovkou 1399 Kč. I přesto, že Cooler Master obvykle poskytují skvělý poměr výkonu a kvality, tak tato cenovka se nám zdá trochu přestřelená. I přes skvělý designový nápad a možné uplatnění na trhu, působí myš velmi plastově a obyčejně. Nicméně na bližší recenzi si budeme muset ještě chvilku počkat a až profesionální hráči nám potvrdí, zdali je vůbec možné hrát na profi úrovní s myší, která váží 53 gramů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *