Coromon – RECENZE – Objevte odvážný klon klasických Pokémonů!

Coromon je jak už název trochu napovídá, hra inspirovaná sérií Pokémon. Takže se v barevném světě snažíte pochytat všechny příšerky a být tím nejlepším vědcem/chytačem. Hra na první pohled působí docela nenápadně, v řadě ostatních indie her se trochu ztrácí, ale když už ji jednou objevíte, je to příjemné překvapení.

  • Datum vydání: 31. března 2022
  • Vývojář: TRAGsoft
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, iOS, Android, Nintendo Switch

Coromon balancuje na hranici toho, co už velmi dobře všichni známe a něčeho nového a originální. Od první minuty víte, že hrajete klon pokemonů a hra se to nesnaží zakrýt, to by ani dost dobře nešlo. Ale je tam tolik nových, jiných věcí, že si říkáte, že to vlastně není vůbec stejné.

První velkou změnou je, že nehrajete za dítě, které sbírá příšerky jenom tak pro radost. Místo toho jste součástí věděckého týmu, pracujete pro velkou korporaci a náplní vaší práce je hledat roztodivná stvoření po celém světě, chytat je, střádat si o nich o poznámky a bojovat s nimi.

Prvních pár hodin se vám hra nenuceně představuje, vysvětluje vám o se vlastně kolem děje, jak házet s místním ekvivalentem pokebalu a co se od vás vlastně čeká. V těchhle úvodních minutách máte taky možnost přizpůsobit si obtížnost – můžete bez větších komplikací proběhnout svět i příběh a můžete si nastavit šíleně vysokou obtížnost a modlit se po zbytek průchodu.

To, jak dobře nebo špatně jste si obtížnost nastavili pocítíte v soubojích. Každá potvůrka má vlastní set pohybů, až čtyři ability a vždycky u sebe můžete mít celý tým, složený ze šesti. S protivníkem se střídáte v tazích. Nejste ani tak limitováni schopnostmi, které můžete použít, ale musíte se vlézt do množství SP bodů – což je něco jako mana. A co je opravdu super, SP body se dají doplňovat i v souboji.

Oproti klasickým pokemonům je tady ještě jedna hezká změna Coromoni se dají levelovat klasicky tím, že za ně hrajete. Je tady navíc ještě jeden bar, kde se načítají body pro všechny společně a dají se potom přerozdělovat mezi ostatní. Takže s jednou skupinou oblíbenců potaháte ostatní.

Coromoni jsou opravdu povedeným klonem, ale je tady „ale“. Hra se dokáže až nekonečně táhnout. Některé levely a dungeony jsou tak dlouhé, že se venku za okny střídá den a noc. Autoři se snažili nacpat do hry tunu obsah, ale trochu si zapomněli pohlídat tempo hry. Kromě toho ale za 20 eur dostanete pěkně našlapanou hru.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *