Cozy Grove – NOVINKY – Denní rituál!

Hra Animal Crossing: New Horizons minulý rok pohltila tisíce hráčů, její barevný a nevinný svět byl perfektní alternativou ke všemu, co se dělo v reálu. Ale časem ta hra začala být pro některé hráče trochu moc předvídatelná. Proto je tady teď Cozy Grove, hra podobná Animal Crossing, která má delší příběh, víc dobrodružství a craftění, akorát nenechá hráče dohrát ji najednou.

  • Datum vydání: 8. dubna 2021
  • Vývojář: Spry Fox
  • Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One, Mac OS

Hráč se dostává na ostrov Cozy Grove, který možná není plný života, ale není ani úplně opuštěný. Jeho obyvatelé jsou někde mezi živými a mrtvými a vaším kolem je pomáhat jim s nejrůznějšími úkoly, získat si jejich přátelství a postupně přinést na ostrov zase zpátky barvu.

Úkoly ve hře nejsou zrovna těžké, většina obyvatel stihla během svého pobytu na ostrově poztrácet osobní věci, které by teď chtěli zpátky. Takže je musíte najít a přinést zpátky. Další typ úkolů posílá hráče na ryby nebo posbírat nějaké suroviny.

Když zrovna nesbíráte věci pro ostatní, může si nashromáždit vlastní suroviny a pustit se do craftění.

Animal Crossing jakoliv zábavná hra to je, začne časem hráče nutit grindit a trávit ve hře víc a víc času. Cozy Groove na to jde opačně. I když hru zapnete jenom na hodinu, pořád se stihnete posunout v příběhu. Splnit denní úkol vetšinou zabere asi 30 minut a jakmile se dostanete do bodu, když už není komu pomáhat, hra vás upozorní a vy víte, že ji můžete v klidu vypnout. Ne, že by někdo poslouchal taková doporučení.

Cozy Grove je skvělá hra na večer, která dokáže uklidnit a protože v ní nemusíte trávit každý den moc času, stane se z toho takový rituál. Osobně bych asi preferovala, kdyby hra měla nějaký příběh, který se prostě po pár hodinách dohraje. Líbí se mi grafika, celé zasazení a nápad, hra je vtipná a do ničeho hráče nenutí, ale já nejsem ten typ, který si každý den vyhraní určitý čas na roztomilou hru. Radši bych to dohrála přes víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *