Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – RECENZE – Nostalgie všude kam oko dohlédne 1.část

Vývojář: Vicarius Vision
Vydavatel: Activision Blizzard
Série: Crash Bandicoot
Platforma: Playstation 4
Žánr: Plošinovka

Kdo by si pomyslel, že někdy bude existovat stroj času v podobě skvělé hry, je tomu tak. Přichází v podobě skvělého „remasteru“ hry Crash Bandicoot v kolekci tří dílu pod jménem Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. S menší opožděním po propařeném víkendu se můžeme tedy pustit do Crashe číslo jedna. Takže směle do toho.

Příběh, který všichni známe

Pokud bych ještě někomu musel připomenout příběh je jednoduchý. Zlý doktor Neo Cortex a jeho poskok doktor Nitrusem Brio dělají pokusy na různých zvířatech a stvořeních. Tímto se snaží dokázat celému světu, že jejich zlotřilé teorie jsou pravdivé a uskutečnitelné. Tímto také chtějí ovládnout svět pomocí zmutovaných zvířat. Celý příběh se odehrává na třech poklidných tropických ostrovech, které se údajně nacházejí u Austrálie. Vy jako zmutovaný vačnatec Crash Bandicoot utečete z doktorova vězení a snažíte se osvobodit svou krásnou přítelkyni Tawnu, na které se hodlají dělat pokusy. Po celou dobu dobrodružství vám budou pomáhat magická maska Aku Aku a vaše sestra Coco Bandicoot.

Když jsem hru poprvé zapnul nemohl jsem uvěřit, že tento den opravdu nastal. Hra je v celku originální plošinovka a ještě k tomu v novém kabátu. Postup hrou je rozdělen do dvaceti šesti úrovní, které jsou opravdu stejné jako před dvaceti lety. Vaším úkolem je projít každý level a cestou sbírat jablka a rozbíjet krabice, kde jsou ukryté další jablka, životy a nebo ochranná maska Aku Aku. Po nasbírání devadesáti devíti jablíček dostanete navíc jeden život. Takže se vyplatí pilně sbírat vše co připomíná jablko.

Hra se vývojářům z Vicarius Vision velice povedla. Úrovně jsou stejně zpracované. Obtížnost je stále těžká ( když se tak ohlédnu zpět tak vůbec netuším jak je možné, že jako dítě jsem měl tolik trpělivost). Hudba a zvuky ve hře jsou skvělé a už mi několik melodií opět zpříjemňují jisté chvíle. Jediné co bych vytkl je velký „hitbox“ a opravdu citlivé ovládání. Tyto dvě věci někdy přidávají na obtížnosti. V celku se první díl povedl a já se mohl zase vrátit do dětských let. Stejně jako se můžete vrátit o dvacet lety i vy. Stačí si jen pořídit tuto skvělou trilogii na jednom disku a to pro Playstation 4. Prvnímu dílu bych dal 8 z 10 a v příští části se podíváme na další díl Crashe.

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *