Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – RECENZE – Nostalgie všude kam oko dohlédne 2.část

Vývojář: Vicarius Vision
Vydavatel: Activision Blizzard
Série: Crash Bandicoot
Platforma: Playstation 4
Žánr: Plošinovka

A je tu pokračování našeho herního stroje času. Pojďme se zase trochu omladit a podívat se na další část recenze a hry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy v podání „remasteru“ druhého dílu a to Crash Bandicoot Cortex Strikes Back. Tak směle do toho.

Zlouni od vás potřebují pomoct

Potom co Crash porazí doktora Neo Cortexe a zachrání svou přítelkyni Tawnu. Doktor Neo se zřítí do temné jeskyně plné krystalů. Jeden krystal jsi odtamtud odnese na svou vesmírnou základnu na oběžné dráze země. Po prozkoumání krystalu zjistí, že planeta země se blíží k neodvratitelnému konci. Ze svým starým kolegou doktorem N. Ginem sestaví stroj, který může tomuto konci zabránit avšak potřebují k jeho napájení dalších dvacet pět krystalů. Tyto krystaly chce získat tak, že Crashe (tedy vás) přesvědčí v jejich posbírání. Zde začíná vaše už druhé dobrodružství.

Crash Bandicoot Cortex Strikes Back se stejně jako jeho první díl řadí mezi skvělé plošinovky s velkou oblíbeností. Mnou, ale nejmíň hraný díl, je však okořeň o pár nových věcí oproti jedničce. Krom stálých hlavních věcí jako posbírat krystaly a jablíčka nebo rozbít (všechny) krabice, je zde přidáno i vznášedlo nebo ježdění na zvířatech jako je třeba polární medvěd. Průchod hrou už je rozdělen né na tři ostrovy, ale na patra s portály, které vás přenesou do určité úrovně.

Jak už jsme psal tento díl je mnou nejméně hraný. Ani jsem ho snad nedohrál. Po dohrání tohoto „remasteru“ si říkám jakou jsem v dětství udělal chybu, že jsem ho nedohrál. Krom malých novinek a úpravách v úrovních, je zde stále skvělá hudba (melodie) a zvuky. Příběh už nabírá na obrátkách. Ale stále je tu ten otravný velký „hitbox“ a velká citlivost, která hře ubírá na zábavě. Opravdu jsou díky tomuto některé úrovně velice těžké. Druhému dílu bych dal 8,5 z 10. V další a poslední části recenze se podíváme na opěvovaný a mnou nejoblíbenější třetí díl dobrodružství našeho zmutovaného vačnatce Crashe.

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *