Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – RECENZE – Nostalgie všude kam oko dohlédne 3.část

Vývojář: Vicarius Vision
Vydavatel: Activision Blizzard
Série: Crash Bandicoot
Platforma: Playstation 4
Žánr: Plošinovka

Dostáváme se k poslední části nebo spíše dílu z naší trilogie ze hry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Třetím a také posledním dílem tohoto „vymakaného remástru“ je Crash Bandicoot 3: Warped. Oproti svým předchozím dvěma dílům je mnohem víc „rozjetěší“ a „úlítlejší“. Pojďme se tedy podívat v čem je tak skvělý.

Nekončený příběh a pořádná dávka akce

Nejspíše začneme jako v předchozích dvou dílech příběhem, který se lineárně odehrává po druhém dílu. Po zničení vesmírné stanice doktora Neo Cortexe pomocí laserové zbraně, se její trosky zřítí na tropický ostrov. Tam tyto trosky zničí chrám, ve kterém se nachází samotné zlo v podobě masky Uka Uka (zlého bratra masky Aku Aku, který nám pomáhá už od prvního dílu). On sám totiž stojí za všemi zlověstnými plány doktora Cortexe. Uka Uka však nemarní časem a užívá si svobodu tím, že najde dalšího zlého doktora Nafarius Tropyho. Naši „zlouni“ využívají jeho stroj času k polapení Crashe a jeho přátel do časové smyčky. Nezbývá vám tedy nic jiného než se zase vydat do boje proti zlu a posbírat tak cenné a mocné krystaly.

Na tento díl jsem se sám osobně těšil nejvíc. Crash 1 a 2 jsou super, ale třetí díl je prostě nejlepší. A je to tím, že má prostě vše co předchozí díly postrádali nebo měli jenom z části. Začneme třeba průchodem mezi úrovněmi, které je přehledné a krásně rozdělené. Každých šest úrovní je totiž rozděleno do jiné historické doby. Máme tu středověk, starý Egypt, starou Čínu, ale je tu také tajná továrna nebo třeba futuritstická budoucnost. Tímto vším to pouze začíná. Pak tu přicházejí na řadu schopnosti, kterých je dohromady pět a každý vámi poražený „bossákem“ se vám jedna taková schopnost přidá. Například Tiny Tiger vám dá možnost sprintu. Což vám značně ulehčí budoucí sbírání „relic“ za „time trial“ v úrovních. Dále je dobrá zmínit, že oproti druhému dílu, kde jste jezdili jen na medvědovi a nějakém vodním „skejtu“. V třetím díle na vás čekají vodní skůtry, letadla, motorky a také nějaké to zvířátko a tím je tygr.

Nedovolím si říci, že Crash Bandicoot 3: Warped je vylepšené spojení, dvou předchozích dílů. Samo sebou, že každý díl má své kouzlo. Každý díl někoho bavil více a někoho málo. Jistá je jedna věc a to, že Crash Bandicoot N. Sane Trilogy je skvělou předělávkou hry našeho mladí či dětství. Průchod všemi díly jsem si opravdu užil. Každou úroveň jsem nostalgicky vzpomínal jak jsme „bušili“ s kamarády do ovladačů od Playstation 1. Samotnému třetímu dílu naší trilogie dávám 9.5 z 10. Celé hra si avšak zaslouží plný počet bodů. Není divu, že dokázala překonat i Horizon Zero Dawn v prodejnosti. Budeme doufat, že takovýchto „remásterů“ bude ještě mnoho.

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *