Cris Tales – NOVINKY – Čas jako hlavní mechanika!

Cris Tales je tahová RPG adventura s nádhernou 2D grafikou a možností ovládat čas. Příběhem nabitá hra v trailerech vypadá velice lákavě a na Steamu je už hratelné demo. Hra měla původně vyjít už 17. listopadu, ale byla odložena na rok 2021

  • Plánované datum vydání: začátek roku 2021
  • Vývojář: Dreams Uncorporated
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Cristallis a čtyři království padli do nadvlády Časové císařovny, která se snaží přepsat minulost tak, aby v budoucnosti všemu vládla. Hlavní postavou hry je Crisbell, která může cestovat do minulosti i budoucnosti a jejím úkolem bude všechno napravit.

Crisbell ale nebude jediná postava ve hře, jako v každé RPG hře můžete na svých cestách narazit na lidi, ze kterých se potupně můžou stát vaši společníci. Každý společník má nejen unikátní příběh, ale i speciální schopnosti, které by se v partě mohly hodit.

Příběh je zatím trochu vedlejší, vypadá sice velice zajímavě, ale dokud si ho neprojdu, kdo ví. Zato využívání času ve svůj prospěch je mnohem zajímavější. Hra bere čas jako mechaniku nebudete cestovat jenom když si to zrovna vyžádá příběh, ale i během boje. Díky tomu můžete posunout v čase svého oponenta a přidat mu navíc pár desítek let nebo ho otrávit a posunout v čase tak, aby ho to hned zabilo.

Hra měla původně vyjít už 17. listopadu tohoto roku, ale vydání hry bylo odsunuto na začátek příštího roku. Vývojáři mají plné ruce práce, podle jejich slov nemusí totiž modelovat jenom jeden svět, ale hned tři, všechny postavy se mění v čase a stejně tak kulisy měst a přírody. Na Steamu je zdarma ke stažení demo, vývojáři si berou rady hráčů, kteří demo hrály k srdci a částečně i proto se vydání hry posouvá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.