Cris Tales – NOVINKY – JRPG plné inovativních mechanik!

Cris Tales je od svého představení v roce 2019 hodně sledovanou a očekávanou hrou pro mnohom hráčů. Popisované jako klasické JRPG oživujeCris Tales žánr řadou novinek a grafické zpracování hry je prostě dokonalé. A my konečně známe datum vydání hry.

  • Plánované datum vydání: 20. července 2021
  • Vývojář: Dreams Uncorporated, Poppy Works
  • Platformy: Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox One/Series X a S, PlayStation 4 a 5, Google Stadia

Cris Tales se prezentuje jako klasické JRPG a jako takové bude určitě plné vedlejšáků pro bezmocná NPC a zajímavého soubojového systému rozděleného na tahy, ale první věc, která by vás měla zajímat je příběh hry.

Hlavní postavou hry je Crisbell, malá holka se schopností cestovat časem. Napříč pěti královstvími a minulosti, přítomností a budoucností se pokusí zastavit císařovnu. Herní obrazovka je proto rozdělená na tři části a všechny tři časové linie se odehrávají naráz před hráčovýma očima. Nabízí se tak pohled, který snad není v žádné jiné hře.

Hra pracuje se třemi různými realitami a i když dohromady tvoří jeden celek, každá si žije vlastním životem. Všimnete si, že postavy v jednom čase nemusí být v tom dalším, možná se toho nedožily, možná se ještě nenarodily. A tohle máte na paměti celou dobu hraní, stačí udělat pár kroků na obrazovce a všechno kolem hlavní postavy se najednou změní.

Cris Tales je 2D hra, ale hráč má díky krásnému zpracování pocit, že se pohybuje v trojrozměrném světě. Každá postava je plně namluvená a doplněná soundtrackem, hra úplně láká hráče ke vstupu do tohohle fantasy světa.

Všechno v Cris Tales není jenom o skákání mezi časovými liniemi, ale ve hře je i překvapivě hodně bitev. Na první pohled jde o jednoduchý tahový souboj, ale jako u všeho v Cris Tales i tady záleží na načasování. Správně provedený útok způsobí protivníkovi mnohem větší poškození. A čas se dá využít i jinak, příliš silný protivník se dá šoupnout o pár let dozadu, předtím, než byl silný.

Cris Tales vypadá jako originální RPG, které se vezme 20 hodin vašeho života, výměnou za nezapomenutelný zážitek. Hra bude od 20. července dostupná na Steamu a dalších obchodech. Už teď je možné vyzkoušet si bezplatné demo na stránkách vývojářů nebo na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *