Crossout Mobile – MOBILNÍ HRY – Posbírej součástky a vytvoř si vlastní post-apo vozítko!

V posledních měsících se velké značky pomalu rozšiřují na mobilní zařízení. Z některých se stává jenom neoptimalizovaný port, jiné nabízí cross-play nebo se dokonce stávají samostatnými verzemi svých větších sourozenců s podobným gameplayem. Crossout Mobile spadá do druhé kategorie, vozidlová post-apo hra nově nabízí cross-play a je jedno na čem hrajete.

  • Datum vydání: 10. února 2022
  • Vývojář: Gaijin Entertainment
  • Platformy: Android, iOS

Crossout Mobile je mobilní verze populární free-to-play post apo hry, ve které si hráči staví auta a podobná vozidla ze součástek ve zničeném světě, aby se následně mohli postavit v PvP aréně ostatním hráčům a poprat se o titul šampiona a dostat ty nejlepší odměny.

V mobilní verzi je několik věcí, které se liší od verze na počítače. První, které si všimne asi každý je automatické střílení. Stačí se přiblížit k nepříteli a už se v podstatě nemusíte o nic starat, takže se to může zdát trochu jako overkill. Ale na mobilech máte plné ruce práce s řízením, které je přece jenom o trochu náročnější než na počítači nebo konzoli. Některé typy zbraní je navíc pořád potřeba obsluhovat manuálně, takže musíte zamířit a vypálit v tu správnou dobu.

Hra má dva PvP mody, v prvním se snažíte obsadit nepřátelskou základnu a zničit všechny ostatní hráče na mapě. V tom druhém je úkolem vašeho týmu zabrat bod na mapě a zničit všechny ostantí hráče. Crossout má i PvE raidy, kde ve čtyřčlenných týmech postupujete od bodu k bodu a plníte objectivy, za které dostáváte odměny.

Crossout je podle mě nejlepší v PvP. Nemusíte se tam moc starat o objectivy a jenom se snažíte zničit všechny ostatní, aniž byste do něčeho nabourali a zničili si vlastní vozítko. Což je přesně ten typ hry, která se hodí na mobil. Na počítači bych postupovala trochu jinak, pomaleji.

Odemykaní nových součástek a progress systém jsou totožné pro všechny platformy. Vždycky se snažíte mít ty nejlepší součástky a nejsilnější zbraně a můžete využít i asistenta, který vám pomůže s tunningem. I když jsi nejsem jistá, že funguje přesně tak, jak byste čekali.

Jedinou nevýhodou, kterou tahle hra a jí podobné má, jsou mikrotransakce. Buď tady můžete strávit dlouhé hodiny grinděním nebo si postup zaplatíte. Trochu to kazí celý zážitek, ale nemá cenu se nad tím nějak dlouze rozčilovat, tak to prostě je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *