Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit – NOVINKY – Virtuální výlet do Litvy v adventuře s pořádnou záhadou!

Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit je celý, vyčerpávající název nové point and click adventury. A jestli jste stejně jako já překvapení, že jde právě o žánr, který proslavili hry jako Syberia nebo Deponia, neděste se. Sama jsem na tuhle hru narazila skoro omylem a začala se o ni zajímat, kvůli barevné grafice, která mi dost připomíná Simíky.

  • Datum vydání: 6. května 2022
  • Vývojář: Tag of Joy
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Switch

Příběhová linka se soustředí kolem hlavní postavy Mildy, která se ze států vydává do naší krásné Evropy – konkrétně do Litvy, potom, co zdědí dědečkům dům. Tou dobou, co se do Litvy konečně dostane, je už v domě někdo jiný. O pár dní později zazvoní telefon a něčí hlas se dožaduje dokumentů, o kterých Milda nic neví. A když se konečně prokouše starými věcmi a zjistí, že byl její dědeček v kontaktu s KGB, všechno se dá do pohybu.

Hra je částečně financovaná litevským ministerstvem kultury a historie země je důležitou složkou celé hry. A protože nemám pocit, že by Litva byla nejvyhledávanější turistickou destinací, je tady spousta mít s k objevovaní. Takže, jestli se chcete něco málo dozvědět, hádám, že tady je pro vás přidána hodnota.

Gameplay se dá nejlépe přirovnat ke klasickým point and click adventurám. Máte k dispozici věci ve vlastním inventáři, klinutím na kolečko myši se ukáží interaktivní předměty kolem a prostřednictvím dialogů získáváte nové informace. Celou další skupinou jsou pak hádanky, které jsou přiměřeně těžké, dají se celkem rychle vyřešit a pravděpodobně si nebudete muset hledat řešení na webu.

Barevný herní svět přímo láká k tomu, ponořit se do záhady, která v něm zůstala. Nemůže tady nezmínit to, jak celá hra vypadá. Hráč si může lehce upravit to, jak Milda vypadá. Můžete vyměnit její oblečení nebo změnit její účes a s tím, jak si prohlížíte postavy kolem sebe, prostě to evokuje The Sims. Nevím, jestli to byl záměr nebo se to tak prostě sešlo, každopádně bych řekla, že to hře jenom pomáhá. Nespadne mezi ostatní adventury, ale spíš přitáhne nové hráče. A jen tak pro jistotu doplním, postavy mluví anglicky.

Crowns and Pawns je příjemné překvápko, zvlášť když nevíte, co od hry čekat. Příběh se nesune, ale postupně eskaluje. Trochu bych si přála, aby skončil jasnou odpovědí, ale možné pokračování taky nemusí být špatné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *