CS:GO – ELEAGUE Season 1

Hra: Counter-Strike: Global Offensive

Tento turnaj je mimořádný hlavně tím, že bude streamován (vysílán) přímo v televizi, tudíž některé televizní stanice budou vysílat „živé“ záběry z turnaje. Ihned mne ale napadl problém, který bude vadit hlavně českým fanouškům e-sportu, a to především ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Myslím si, že ani jedna televizní stanice nebude chtít vysílat tuto událost. Češi ještě totiž nepřišli na to, že je to velmi výdělečné a počet lidí, které tyto věci zajímá, neustále roste, a to nejen o 100 lidí za rok, jedná se zde o tisíce až desetitisíce lidí. Turnaj bude ale samozřejmě streamován v přímém přenosu také na současných stránkách, a to především na Twitchi.

Kdy se bude turnaj odehrávat?: Turnaj bude probíhat od 24.května 2016 a bude trvat až do 30.července 2016.

Prize pool: Ten zde hraje asi největší roli, protože mezi týmy se bude rozdělovat neuvěřitelný 1,4 miliony dolarů, což je opravdu velká suma a jedná se o jeden z nejvíce dotovaným turnajem v CS:GO. Pouze pro upřesnění, první tým získá 390 000 USD, druhý tým 140 000 USD a 3.-4. tým 60 000 USD.

Kde se bude hrát?: V Atlantě, který je v USA, přesněji ve státě Georgia.

Typ turnaje: Nejprve se bude hrát Best of Two – pokud je remíza, neprodlužuje se, ale hraje se další mapa. Každý vítězný tým získává jeden bod. Poté se postupuje dále. Zde se bude hrát na Best of Three (2 vítězné), a to stále ve skupinové části. V playoffs budou týmy proti sobě hrát podle toho, jak zahráli na začátku turnaje. Vítězný tým získá 2 body, a proherní týmy mají ještě jednu šanci se dostat zpátky do hry. Finále není doposud naplánováno.

Mapy, které se budou hrát a mezi kterými si týmy budou vybírat: Cache / Cobblestone / Dust II / Train / Nuke / Mirage / Overpass

Týmy: Je zde dohromady 24 týmů. Není divu, jde přeci o ne zrovna malé peníze.

Astralis / Cloud9 / complexity Gaming / Counter Logic Gaming / Team Dignitas / Echo Fox / FlipSid3 Tactics / fnatic / Luminosity Gaming / Team Liquid / Team EnVyUs / FaZe Clan / Gambit Gaming / G2 Esports / mousesports / Natus Vincere / Ninjas in Pyjamas / Renegades / Selfless Gaming / OpTic Gaming / Virtus.pro / NGR eSports / SK Gaming / Team SoloMid

Uvaděči: Anders Blume / Semmler / ddk

Organizátor: Turner Sports / WME|IMG

Sponzoři: iBUYPOWER / NEEDforSEAT / ZOWIE by BenQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *