CS:GO – StarLadder i-League StarSeries

Hra: Counter-Strike: Global Offensive

Datum konání: 13.1. – 17.1. 2016

Místo konání: Minsk – Bělorusko, v Minsk Arena

Umístění a prize pool: Prize pool byl podle mého názoru na CS:GO vcelku vysoký, protože se nejedná o nějak zvlášť větší akci, jako je například Dreamhack atd… Vítězný tým z této akce, což je tým Fnatic si odvezl krásných 90 000 USD, na druhém místě si tým Natus Vincere odvezl 40 000 USD a na třetím a čtvrtém místě se umístily týmy – Luminosity Gaming a Team EnVyUs, kteří si odvezli 20 000 USD. Peněžní obnos v hodnotě 9 000 USD si odvezli týmy na pátém a šestém místě, a to tým G2 Esports a ? a jako poslední dva místa obsadily týmy CyberZen – (7.místo) a ex-Titan – (8.místo). S podporou od sponzorů a dalších podpůrných věcí, si tak či onak odvezli určitě mnohem větší finanční obnos, než je zde psáno.

Přehledné umístění týmů – (od prvního až po poslední místo): Fnatic / Natus Vincere / Luminosity Gaming / Team EnVyUs / G2 Esports / ? / CyberZen / ex-Titan

Skupinová část: Ve skupinové části si ve skupině (A) nejlépe vedl tým Luminosity Gaming, který vyhrál vcelku snadno oba dva zápasy, proti G2 Esports a Natus Vincere, proti těmto týmům vyhráli 2 : 0. Jako druhý v této skupině, se umístil v rozřazovací části tým Natus Vincere, který, jak jsem již zmiňoval, prohrál proti Luminosity Gaming, ale své místo do postupu si vybojoval proti týmům CyberZen a G2 Esports. G2 Esports mne v tomto turnaji docela dost zklamal, ale naštěstí vyhrál alespoň jeden zápas, a to proti CyberZen, kde vyhráli 2 : 1. CyberZen se tudíž umístil na posledním místě ve skupinové části. Ze skupiny (A) se do Playoffs dostali týmy: Luminosity Gaming, Natus Vincere a G2 Esports.

Ve skupinové části ve skupině (B), si nejlépe vedl EnVyUs, kteří mne mile překvapili – 2 : 0 vyhráli nad týmy Fnatic a ?. Na druhé příčce se zachytil tým Fnatic, který si po první prohře vybojoval své místo do postupu, proti týmům ex-Titan a ?, ale zajímavé je, že tak proslulý tým si občas nedokázal poradit s těmito týmy a vyhrál vždy 2 : 1. Na třetím místě je ?, kteří 2x prohráli, ale vyhráli jen nad týmem ex-Titan, a to 2 : 0. Ex-Titan tedy automaticky vypadl. Ze skupiny (B) se do Playoffs dostali týmy EnVyUs, Fnatic a ?.

StarLadder

V Playoffs si Fnatic lehce poradil s týmem G2 Esports – 2 : 0, a poté proti týmu Luminosity Gaming měli menší problémy, ale nakonec se jim podařilo zvítězit, a to 2 : 1. Tímto si vybojovali místo do FINÁLE. Z druhé strany pavouka se dále dostal tým Natus Vincere, kteří se malinko zapotili proti týmu ?, ale v zápětí vyhráli 2 : 1. V semifinále mne opravdu zklamal tým EnVyUs, kteří prohráli 0 : 2 nad Natus Vincere. Nevím, co kluci dělali, když se jim ze začátku tak moc dařilo. Bohužel, ve finále se Natus Vincere moc nedařilo a prohráli nad Fnatic 0 : 2. Gratulace týmu Fnatic.

star ladder

Hrané mapy: Cache, Cobblestone, Dust II, Inferno, Mirage, Overpass, Train

Komentátoři a analytici: Smix / Sadokist / Anders Blume / Semmler / Fifflaren a další.

Sponzoři: G2A / Twitch / EGB.com / CS:GO FAST

Organizátor: SLTV

Série: StarSeries

Zdroje: ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *